Alternatif Bank LEED Gold Sertifikası Aldı

0
Alternatif Bank LEED Gold Sertifikası Aldı

Amerika Yeşil Binalar Konseyi’nin sertifikasyon sistemi kapsamında, Alternatif Bank’ın Vadistanbul’da bulunan genel müdürlük binası LEED Gold Sertifikası almayı başardı.

Vadistanbul’da bulunan Alternatif Bank Genel Müdürlük binası, 13 bin metrekareden fazla alana yayılmış olan ofisleri ve modern yaşam alanları ile günümüzde 150’den fazla ülkede kullanılan LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı. Alınan ödül ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, Alternatif Bank olarak çevresel ve sosyal bir çerçevede sürdürülebilir strateji ile ilerlediklerini, sorumlu bankacılık anlayışı ile çalışmalarını şekillendirdiklerini söyledi.

Esnek Çalışma Modeline Geçildi

Çalışan sağlığını korumak adına pandemi sürecinde yoğun tedbirler alarak esnek çalışma modelini tercih ettiklerini belirten Gür, ofislerin günümüz şartlarında daha sürdürülebilir bir çerçevede ele alındığının altını çizdi. Binaların sağladığı hijyen ve çevreye etkisi çerçevesinde birçok unsuru bir araya getirerek önemli uygulamaları aktif hale getirdiklerini vurgulayan Kaan Gür, bu bağlamda hayata geçirilen en önemli projelerin başında genel müdürlük binasının geldiğini söyledi.

Su ve Enerji Tüketimi Azaltıldı

2 yıl önce inşa edilen binanın çevredeki karbondioksit salınımını yüzde 31, su tüketimini yüzde 48 ve enerji tüketimini yüzde 25 oranında azalttığını söyleyen Kaan Gür, sertifikanın alınmasında bu faktörlerin son derece etkili olduğunu belirtti. Gür, Alternatif Bank olarak sürdürülebilirlik bilinci ile çalışmalarına devam edeceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın