2016 KYK Yurt Başvuruları

Google Haberlere Abone Ol:

2016 yılı için üniversite tercihleri artık son buldu ve öğrenci adayları yavaş yavaş yurt araştırmaya başladılar bile. KYK 81 ilde uygun fiyatlara yükseköğretim öğrencilerine yurt imkânı sunmaktadır.

2016 KYK yurt başvurusu tarihleri

2016 KYK yurt başvuruları 2016 LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı gün başlayacak. 2016 LYS tercih sonuçlarının açıklanmasına ilişkin olarak kamuoyuna net bir tarih bildirilmedi. Bu sebeple KYK yurt başvurularının başlangıç tarihide henüz belli değil. Fakat yapılan açıklamaya göre 2016 üniversite kayıtlarının 15 ve 19 ağustos tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Bu sebeple yurt başvuruların 10 ağustos tarihinde yapılması beklenmektedir.

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurt başvurusu yapmak oldukça kolay. Adaylar başvuru tarihleri arasında kurumun web adresinden adresinden yahut e-devlet üzerinden yurt başvurularını gerçekleştirebilirler. KYK yurt başvurusunu yalnızca üniversiteye yani başlayacak öğrenciler değil ara sınıf öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri de yapabilirler.

KYK yurt kaydı nasıl yapılır?

KYK yurt başvuru sonuçları artık üniversite kayıt tarihlerinden daha sonra açıklanmaktadır. Bu sebeple adaylar üniversite kayıtları sırasında yurt kayıtlarını da gerçekleştiremiyorlar. Bu sebeple KYK bu yıl yeni bir sistem başlattı artık adayların asıl yahut yedek listesinde isimleri bulunan yurt müdürlüklerine doğrudan başvurarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmelerine gerek yok e-devlet üzerinden KYK yurt kayıtlarını gerçekleştirebilecekler. KYK yurt listelerine yedek kontenjanlardan giren öğrencilerinde e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

KYK Yurt fiyatları

KYK yurt fiyatları 130 ile 230 lira arasına değişmektedir. Yurt imkânları ve standartları arttıkça yurt fiyatları da farklılık göstermektedir. KYK yurtlarında kalan öğrencilere sabah kahvaltısı için 4 akşam yemeği için 8 liralık fiş tahsis edilmektedir. Öğrenciler bu fişler ile yurt yemekhanelerinden ve kantinlerinden alışveriş yapabilmektedirler. Ekstra tüketimler ücrete tabidir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.