Apple’ın Açığını Bulana 200 Bin Dolar

Google Haberlere Abone Ol:

Apple 25 bin dolar ila 200 bin dolarlık ödülleri sistemlerinde açık bulabilen kişilere vermeyi planlıyor.

Kampanyasının duyurusunu, ABD’de organize edilen Black Hat güvenlik sempozyumunda yapan Apple, Bug Bounty adı ile yola çıkıyor ve hackerlara büyük vaatlerde bulunuyor.

Apple, Bu Yöntem İle Hackerların Önüne Geçecek!

Bilindiği üzere “hackerlar” sistemlerdeki açıkları bulmak ve bu açıklardan faydalanmak üzere çalışan kişiler. Apple şimdilerde bunu kendi avantajına çevirmeyi düşünüyor ve dünya çapında oldukça popüler ürünleri olan, iPad, iPhone ve Mac’de bu açıkları bulan ve bu açıklardan nasıl fayda sağlanacağını gösteren kişilerin kapasitesinden faydalanmak istiyor.  

Her ne kadar Bug Bounty adı ile de vurgulanan açık yakalatma işlemi yaygın bir yöntem olmasa da, Apple kurulduğu günden bu yana farklı olanı yapmasıyla bilinen bir firma ve bu noktada da farkını ortaya koyuyor. Apple ürünlerinde farklı konularda açık yakalamayı başaran hackerlar içinse farklı ödül miktarlarının varlığından bahsetmek mümkün.

Apple’dan 200 Bin Dolar Ödül

Donanım içerisinde yazılımın gömülü şekilde yer aldığı ve ana bileşenler olarak görev yapan kısımlarda açık bulan ve bundan faydalanmayı başararak Apple’a bildiren kişiler 200 bin dolara kadar ödül kazanma hakkını elde ederlerken, Kernel’dan zararlı yazılım çalıştırma, kişisel hesap bilgilerine sızma gibi işlemler için Apple 50 bin dolara kadar fiyat biçmiş. Apple ayrıca Secure Enclave ve Sandbox uygulamalarına sızmayı başaran kişiler için de çeşitli ödüller vaat ediyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.