Ana Sayfa Ekonomi Yazılım Sektörüne Yüzde 75 Destek

Yazılım Sektörüne Yüzde 75 Destek

-

Bulunduğumuz çağ teknoloji çağı olarak nitelendirilirse, yazılım sektörünün gücü yadsınamaz. Teknolojinin hızlı bir gelişme kaydetmesi ve dijital ortamların aktif bir role bürünmesiyle birlikte, her şey internetin ve teknolojinin bir parçası oldu.

Bu noktada ülkelerin yazılım sektörüne verecekleri destekler daha büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Türkiye’den de atakların gerçekleştirilmesi bunun en iyi göstergesidir. Ekonomi Bakanlığı’nın atakları üzerine, yazılım sektöründeki eğitim ve danışmanlık gibi hizmetler %75 oranında karşılanacak.

Yazılım sektörüne verilecek yüzde 75 destekle birlikte, yurt dışı pazarlama faaliyetleri daha ekonomik bir rol oynayacak. Bu kapsamda destekten yararlanacak yazılım şirketlerinin belirlenmesi bekleniyor. Destekten yararlanacak olan yazılım şirketleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Yazılım Meclisi üyelerinden oluşturulacak kişilerce belirlenecek.

Ayrıca yer alan açıklamalarda, TOBB ve Ekonomi Bakanlığı desteği öncülüğünde gerçekleştirilen TOBB-Bilişim Soft Away Projesi başvuruları da başladı. Bu desteklerle birlikte Türkiye’nin uluslararası alanda gelişmesi ve ilerlemesi hedefleniyor. İhracattaki payın da artmasını hedefleyen bu destek, kişi başı milli gelirin 25 bin dolar olmasını amaçlıyor.

Satış hacmini yükseltmek ve 500 milyar ihracat sınırına ulaşmak isteyen Türkiye, yazılım sektörünün güçlendirilmesi konusunda kararlı adımlar atıyor. Firmalardan öncelikli olanlar, yurt dışında belirli çalışmalar ve hedefler gerçekleştirmiş ve aynı zamanda yurt dışına satış yapan firmalardır.

Belirtilen ihtiyaçlar ve yurt dışına açılmak için eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri için desteğe ihtiyaç duyan firmalar, başvurularını TOBB üzerinden gerçekleştirebilecek.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,402TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler