Ana SayfaKredilerDevlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Devlet, evlenen çiftler için evlilik kredisi sunmasının yanında, aynı zamanda belirli şartlarda koşmaktadır. Bu şartların sebebi ise bu yardımın suistimal edilmemesidir. Bu şartlara göre evlilik desteği için başvuruda bulunan çiftler 18 ile 24 yaşları arasında olmalıdırlar. Aynı zamanda bu destekten faydalanmak isteyen çiftlerin hiç biri TCK’da yer alan herhangi bir suçu işlememiş ve daha önce herhangi bir ağır ceza almamış olmalıdırlar.

Devlet Evlilik Desteği Şartları

Adında da anlaşılacağı üzere evlilik desteği, maddi durumu yetersiz olan bireyler için hazırlanan bir destektir. Bu sebep ile şartlar arasında çiftlerin evlenmeye uygun bir maddi durumlarının olmaması da yer almaktadır. Maddi durumu son derece yerinde olan çiftler bu yardım için başvuruda bulunamazlar. Devlet, bu yardımda önceliği gerçek ihtiyaç sahiplerine vermektedir.

Devlet Evlilik Desteği Miktarı

Yukarıda belirttiğimiz şartlara uyan çiftlerin her biri 1 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olacak şekilde 10.000 TL’lik bir yardımdan faydalanabilecekler.

Devlet evlilik desteği kaç yıl içinde geri ödenmeli?

Bu yardım kredi şeklinde verilmektedir. Herhangi bir hibe söz konusu değildir. Devlet tarafından verilen evlilik desteği, dört sene içerisinde geri ödenmelidir. Şayet çiftler bu 4 sene içerisinde çocuk sahibi olurlarsa bu durumu gerekli mercilere bildirerek geri ödemeyi bir sene daha uzatabilirler. Bu kredi ödenirken 24 taksite bölünecek ve taksit taksit ödenebilecektir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...