ÖTVsiz Araç Fırsatı

Google Haberlere Abone Ol:

Özel Tüketim Vergisi Nedir?

Özel Tüketim Vergisi, kısaca ÖTV 2002 yılında ülkemizde uygulanmaya başlanan bir vergilendirme sistemidir. Belirli mal ve ürünler üzerinden alınan oransal vergiler olarak ifade edilmektedir. Sosyal faydanın güdüldüğü vergi harcamalar üzerinden alınan bir vergidir.

ÖTVsiz Araç Fırsatından Kimler  Faydalanabilir?

Araç alımlarında da karşımıza çıkan ÖTV ödemeleri, vatandaşı sıkıntıya sokan durumlardan bir tanesiydi. Bu kapsamda yeni torba yasa düzenlemeleri, belirli bir kesimin yüzünü güldürecek tasarılar içeriyor. Bağ-Kur’lular için her ay 82 ve 535 TL arasında değişen tutarlarda, daha prim ödenmesi kararlaştırıldı.

ÖTVsiz araç fırsatından, taşımacılık sektöründe çalışanlar yararlanabilecek. Yeni araçlar ÖTVsiz olarak alınabilecek. Ayrıca torba yasa kapsamında 5 puanlık bir avantaj da sağlanacak. Kendi adına bağımsız olarak çalışan, malüllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları gibi primlerde 5 puanlık tutar Hazine’den karşılanacak.

İlgili kişilerin bu tasarıdan faydalanabilmeleri için, primler yasal süre içerisinde ödenmesi ve cezalarının bulunmaması gerekmektedir. ÖTV’siz araç fırsatından ayrıca şehit aile yakınları da faydalanabilecek. Şehidin eş ve çocukları, eş ve çocuk bulunmaması halindeyse anne ve babalar bir defalık, ÖTV ödemeksizin araç sahibi olabilecek.

Özel Tüketim Vergisi ödemeden araç sahibi olmak isteyenler, aracı 5 yıl sonra elden çıkarmaları halinde ÖTV ödemeyecekler. Terör olaylarının mağdurlarına ve serbest meslek mesuplarına yönelik bu fırsatlarla, birçok kişi bu fırsattan yararlanabilecek. Türkiye Varlık Fonu’nun kurulmasının ardından birçok yasa tasarısı da meclise sunulmaya devam etmektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.