Ana Sayfa Gündem Kart Puanı Olanlar Dikkat!

Kart Puanı Olanlar Dikkat!

-

Türkiye’de milyonlarca kredi kartı kullanıcısı, onlarca farklı banka üzerinde kullandıkları kartlarda yaptıkları harcamalar sonucunda kredi kartı puanı kazanıyor.

Pek çok alışveriş ve onlarca sektör için geçerli olan ve kullanılabilen kart puanları, yıl boyunca birikmesine rağmen bazı bankalar, kart puanlarını yıl sonu itibariyle silmeye başlıyor. Bu nedenle de milyonlarca kredi kartı kullanıcısı sahip oldukları kartlar üzerinde yaptıkları harcamalar sonucunda elde ettikleri kart puanlarını kısa bir süre içinde harcamak adına araştırma yapıyor. Fakat kart puanlarının silinmesi her banka için geçerli olmuyor. Bazı bankalar, kart puanlarını devrederek müşterilerine önemli bir fırsat daha vermeye devam ediyor.

Bankalardan Açıklamalar Geliyor

Türkiye’de faaliyet gösteren dev bankalar, konuyla ilgili olarak açıklamaları peş peşe yaparken vatandaşlar da hangi bankanın puanları sileceğini, hangi bankanın devir yapacağını öğrenmiş oluyor. Bugüne kadar Vakıfbank, para puanlar ile ilgili yaptığı açıklamada müşterilerin banka üzerinden kazandığı para puanlarının zamansız bir şekilde geçerli olduğu bildirildi. Böylelikle, her puan bir sonraki yıl için de kullanılabilir. Aynı zamanda Ziraat Bankası, Halkbank ve ING Bank da benzer açıklamalar yaptılar.

TEB’de Bitiş Vakti Bildiriliyor

Türkiye Ekonomi Bankası ise, kredi kartlarında biriken puanların bir sonraki yılda kullanımının önünün açıldığını belirtti. Banka, aynı zamanda kampanyalar dahilinde kazanılan hakların ne zaman sona ereceğine dair müşterilerine bilgilendirme yaptıklarını da vurguladı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,855BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler