EBRD ve Garanti BBVA Arasında İşbirliği

0
EBRD ve Garanti BBVA Arasında İşbirliği

Garanti BBVA, EBRD ile gerçekleştirdiği anlaşma ile beraber risk paylaşımı gerçekleştirdiği yatırım projelerini finanse ederken aynı zamanda sürdürülebilirlik performansı yüksek olan yatırımlara da öncelik tanıyacak.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile işbirliği anlaşması imzalayan Garanti BBVA, yatırım projelerini destekleyecek bir Risk Paylaşımı Anlaşması’na imza attı. Garanti BBVA tarafından yapılan açıklamada Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile yapılan anlaşma çerçevesinde risk paylaşımı yapılan yatırım projelerinin finanse edileceği, aynı zamanda sürdürülebilirlik performansı yüksek olan yatırımların performansını geliştirmek isteyen yatırımlar ile öncelik tanınacağı belirtildi. Bu kapsamda bankanın risk paylaşımına dayalı olan ilk işlemi, anlaşma kapsamında kredilere TL, dolar veya Euro üzerinden yüzde 50’ye kadar fonlama imkanı verecek.

EBRD ile Risk Paylaşımı

Kullanıma uygun her bir kredi için EBRD ile risk paylaşımı yapılabilmesinin de önü açılırken, kapsam dahiline alınan tüm yatırımlarda öncelikli hedef firmaların sürdürülebilirlik performansları ve hedefleri olacak.

İlginizi Çekebilir:  Garanti BBVA Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımları Yapıyor!

EBRD ile Yarı Yarıya Risk Paylaşılacak

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kredi tutarlarının yarısının risk sorumluluğunu EBRD’ye aktardıklarını belirtti. Baştuğ, kriterlere göre sürdürülebilir endeksli kredilerin de bu çerçeveye alınmasından dolayı duyduğu mutluluğu aktardı. Genel Müdür, günümüz şartlarında bankaların sürdürülebilirlik konusunda sorumluluk alması gerektiğini aktarırken, 2004 yılından bu yana çevre ve toplum riskleri konusunda Garanti BBVA olarak gelişmeye devam ettiklerini vurguladı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın