Ana SayfaGündemEBRD ve Garanti BBVA Arasında İşbirliği

EBRD ve Garanti BBVA Arasında İşbirliği

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti BBVA, EBRD ile gerçekleştirdiği anlaşma ile beraber risk paylaşımı gerçekleştirdiği yatırım projelerini finanse ederken aynı zamanda sürdürülebilirlik performansı yüksek olan yatırımlara da öncelik tanıyacak.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile işbirliği anlaşması imzalayan Garanti BBVA, yatırım projelerini destekleyecek bir Risk Paylaşımı Anlaşması’na imza attı. Garanti BBVA tarafından yapılan açıklamada Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile yapılan anlaşma çerçevesinde risk paylaşımı yapılan yatırım projelerinin finanse edileceği, aynı zamanda sürdürülebilirlik performansı yüksek olan yatırımların performansını geliştirmek isteyen yatırımlar ile öncelik tanınacağı belirtildi. Bu kapsamda bankanın risk paylaşımına dayalı olan ilk işlemi, anlaşma kapsamında kredilere TL, dolar veya Euro üzerinden yüzde 50’ye kadar fonlama imkanı verecek.

EBRD ile Risk Paylaşımı

Kullanıma uygun her bir kredi için EBRD ile risk paylaşımı yapılabilmesinin de önü açılırken, kapsam dahiline alınan tüm yatırımlarda öncelikli hedef firmaların sürdürülebilirlik performansları ve hedefleri olacak.

EBRD ile Yarı Yarıya Risk Paylaşılacak

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kredi tutarlarının yarısının risk sorumluluğunu EBRD’ye aktardıklarını belirtti. Baştuğ, kriterlere göre sürdürülebilir endeksli kredilerin de bu çerçeveye alınmasından dolayı duyduğu mutluluğu aktardı. Genel Müdür, günümüz şartlarında bankaların sürdürülebilirlik konusunda sorumluluk alması gerektiğini aktarırken, 2004 yılından bu yana çevre ve toplum riskleri konusunda Garanti BBVA olarak gelişmeye devam ettiklerini vurguladı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.