Ana SayfaGündemKredi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Kredi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Merkez Bankası ve BDDK peş peşe müdahale yapma ve faiz artırımı kararları aldı. Alınan kararlar parasal sıkılaşma politikası niteliğinde olup kredi faizlerinin yükselmesine neden oldu. 2020 yılında bankaların faiz oranları hem en alt noktaları hem de en yüksek noktaları gördü. Yükselen kredi faiz oranlarının düşüp düşmeyeceği merak konusu oldu.

2021 Yılında Kredi Faizleri Düşecek Mi?

Merkez Bankası ve BDDK müdahale ve faiz artırım kararları ardından kredi faizlerinin artmasıyla, kredi kullanmak isteyen kişiler faizlerin düşüp düşmeyeceği sorusuna yanıt arıyor. Faizlerin yüksek olması nedeniyle özellikle uzun vadeli konut kredisi çekmek isteyen kişilerin kafası karışırken, uzmanlar konu hakkındaki yorumlarını dile getirdi. Uzmanların yorumuna göre bankaların faiz oranlarının sadece 5 ay gibi kısa bir sürede 2 katına ulaştığını belirterek bu dalgalanmanın üretimi olumsuz etkilediğini dile getirdi. Uzmanlar, bankaların faiz oranlarında yaşanan dalgalanmayı değerlendiren uzmanlar paradaki bu büyük ve güçlü dalgalanmanın reel ekonomiye, üretme ve otomobil, kredi almak peşindeyken, şimdi her şeyin durgunlaştığını ifade ettiler. Yaklaşık 6 ay önceki durumla günümüzü kıyaslayan uzmanlar, vatandaşların 6 ay önce konut, otomobil, kredi almak çabasında olduğunu fakat şuan bu işlemlerin durgunlaştığını dile getirdi. Kredilerin pahalılaşmasından dolayı tüketimin düştüğünü ve konuta ve otomobile olan talebin azaldığını dile getiren uzmanlar, dengelenmeye ihtiyaç olduğunu söyledi. 2021 yılı faiz oranı tahminlerini açıklayan uzmanlar, 2021 yılında bu kadar sert daiz artışları yaşanmayacağını söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...