Ana Sayfa Gündem KPSS 2016 Başvuruları Başladı

KPSS 2016 Başvuruları Başladı

-

KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı başvuruları başladı. Ön lisans ve orta öğretim düzeyinde KPSS sınavına girecek olan adaylar için sınav tarihi 22 Ekim ve 23 Ekim olarak belirlendi. Buna göre ön lisans mezunları 22 Ekim cumartesi günü saat 9.30 da sınava girecekler, orta öğretim mezunları ise 23 Ekim Pazar günü saat 09.30 da sınava alınacaklar. ÖSYM internet sayfasından yapılan duyuru ile memur olmak isteyen orta öğretim ve ön lisans mezunları için yeni bir iş umudu olan KPSS 2016 için düğmeye basıldı.

KPSS 2016 Başvuruları Ne Zaman Bitiyor

KPSS 2016 başvuruları 24 ağustos 2016 tarihine kadar yapılabilir. Sınav başvuru sürecinde son başvuru tarihine kadar ön lisans düzeyinde diploma almaya hak kazanmış olan adayların orta öğretim seviyesinde sınava girmelerine izin verilmeyecek. Başvurularını yapmak isteyen adaylar başvuru merkezlerine başvurabilecekleri gibi internet üzerinden de KPSS 2016 başvurusu yapabilecekler. ÖSYM sitesinde kılavuzlar yayınlandı. KPSS ile ilgili genel bilgilerin verildiği kılavuzda KPSS 2016 sınav ücreti (55.00TL) sınav saati (09.30) başvuru işlemleri koşullar ve başvuru formu, sınav detayları yer alıyor.

KPSS 2016 Soruları

KPSS 2016 sınavında sorulacak soruların hangi konulardan sorulacağı yüzdelik dilimler belirtilerek açıklanıyor. Bu bilgilere göre, sözel bölümde muhakeme becerileri dil bilgisi ve sözel akıl yürütme ile ilgili %50 ağırlıklı sözel soruları sorulacak. Sayısal bölümde ise sayısal ve mantık yürütme becerilerini ölçen sorular %50 ağırlıklı olarak sorulacak. Genel kültür testinde ise tarihi, Türkiye Coğrafyası, temel yurttaşlık bilgisi ve kültürel- sosyoekonomik konulardan sorular sorulacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,263BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler