Ana SayfaKariyer10 Soruda MCSE Sertifikası

10 Soruda MCSE Sertifikası

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Birçok farklı aşamadan oluşan microsoft sertifikaları, bilişim sektöründe görev almak isteyen kişiler için oldukça faydalı sertifikalardır. Peki bu sertifikaların ileri seviyelerinden olan MCSE sertifikası nedir?

MCSE Sertifikası Nedir?

MCSE sertifikası, bu alanda en iyi ve yüksek derecede bilgi birikimine sahip olunduğunu belirtmektedir. Bilişim konusunda çalışmak isteyen kişiler için oldukça faydalı bir sertifikadır. Başvurular şirketler açısından değerlendirildiğinde, bu sertifikaya sahip olan kişinin altyapı ve tasarımda uzman olduğunun göstergesi olarak kabul edilmektedir.

MCSE Sertifikası Nasıl Alınır?

Satın alınan eğitim programında, MSCE eğitimine dair gerekli eğitim konularının öğrenilmesi sonucunda girilen microsoft sınavları ile gerekli başarının sağlanması gerekmektedir. Bu sayede microsoft sertifikaları ile istenilen alanda çalışılabilmektedir. MSCE sertifikası, bu konuda en ileri seviyedeki sertifika olduğu için sınavlar aşamalı bir şekilde gerçekleşir ve birden fazla sınavda başarılı olunması gerekmektedir.

MCSE Sertifikası Ne İşe Yarar?

Microsoft sertifika sınavları aracılığı ile alınan sertifikalar ile bilişim sistemleri alanında birçok farklı iş imkanı bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde cazip hale gelmeye başlayan bu alanda, bankalara birçok alım gerçekleşmektedir. Banka eğitimleri ve sigortacılık eğitimleri kapsamında da bu konulara değinilmektedir. Dolayısı ile bu anlamda bir işte görev almak isteyenler için oldukça gerekli bir sertifikadır. Banka için alınması gereken sertifikalar arasında yer alan bu sertifikalar ayrıca birçok avantaj sağlamaktadır.

Ayrıca, bu konudaki en ileri seviye sertifika olan MSCE sertifikası, uluslararası düzeyde yetkinliği kanıtlamaktadır. Kişilerin bu sertifikayı alması, birçok şirket için değerlendirme aşamasında ön planda tutulmaktadır. Zor alınan ve oldukça kıymetli olan bu sertifikayı almak, bilişim alanında görev yapmak isteyen kişiler için çok büyük bir avantajdır.

MCSE Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?

MCSE sertifikası için bu alanda sınavlara girip başarılı olunduktan sonra, microsoft adresinden belirttiğiniz adresinize Amerika veya Kanada’dan, kişinin unvanını belirten sertifika gönderilmektedir. Ayrıca her sınav için ayrı ayrı sertifika gönderilmemektedir. Eğitim ve kişilerin hak kazandı sertifikalar biriktirilerek en son yeterlilik sertifikası gönderilmektedir.

MCSE Sertifikası Almak için Neler Yapmalısınız?

Bankaların istediği sertifikalar arasında yer alan MCSE sertifikasını alabilmek için öncelikli olan ilgili eğitimi veren bir kurumdan eğitimi almak gerekmektedir. Sonrasında verilen eğitimlere katılarak, verilen kaynaklara doğru şekilde çalışmak önemli bir detaydır. Ayrıca sınavların ingilizce olduğu da unutulmamaktadır. Uluslararası geçerliliği olan bu sınavlar için İngilizce bilmek, kişiler için bu sınavlara hazırlanırken oldukça faydalı olacaktır. Sınavlardan birden fazla aşamada yapıldığı için hepsinden başarı sağlanması oldukça önemlidir.

MCSE Sertifikası Şartları Nelerdir?

MCSE sertifkası alabilmek için öncelikli olarak konuya dair eğitimin alınması gerekmektedir. Sonrasında ise banka eğitimleri, sigortacılık eğitimleri ve MCSE sınavlarında başarılı olmak gerekmektedir. Ayrıca bilişim sistemleri alanındaki meslek eğitini de benimsemek oldukça önemlidir. İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak da önemli bir koşuldur. Bunun yanında MCSE sertifika sınavlarına girebilmek ve sertifika alabilmek için öncesinde MCSA sertifikasını almış olmak gerekmektedir. Seviye seviye ilerleyen bu sertifikalar için en ileri seviye olan MCSE sertifikası en son alınandır.

MCSE Sertifikası Fiyatları

MCSE eğitimlerinin fiyatları, sertifikanın alındığı yıla ve kuruma göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca sertifika fiyatları da dolar üzerinden hesaplandığı için bulunulan döneme göre farklılık göstermektedir.

MCSE Sertifikası Sınavları

Micosoft sertifika sınavları, oldukça zor ve kafa karıştırıcı sorulardır. Mevcut konular ile alakalı şaşırtıcı birçok soru bulunmaktadır. Sınavlar İngilizce olarak yapılmaktadır. Dolayısı ile istenilen başarının sağlanması için iyi bir İngilizce seviyesinde olunması çok önemlidir. Aksi halde hem yabancı dili çözmeye çalışmak hem de soruları anlamaya çalışmak zaman kaybı yaratabilmektedir. Ayrıca bu durumda pekçok çeldirici içeren sorularda yanlış yapma olasılığı da artmaktadır. Sınavlara hazırlanırken bu alandaki sorulara hakim olmak ve verilen eğitim dökümanlarına da iyi çalışmak gerekmektedir.

MCSE sertifikalarının alınması aşamasında 6 tane sınav söz konusudur. Bu sınavlardan 4 tanesi girilmesi zorunlu sınavlar olup diğer 2 tanesi, kişilerin kendis seçimlerine bırakılmış sınavlardır. Bu sınavların da seçilmesi zorunlu tutulmaktadır. Bunlar yine microsoft sınavlarıdır.

Bankalar için MCSE Sertifikası Zorunlu mu?

Her banka için personel alımlarında bu sertifikanın zorunluluğu yoktur. Ancak belirli görevler için MSCE sertifikasının zorunlu olduğu haller de bulunabilmektedir. Bankacılık, sigortacılık veya finans alanında çalışmak işteyen kişiler için bu sertifikanın alınması oldukça etkili olmaktadır.

MCSE Sertifikası Zorunluluğu Olan İşler

Sistem uzmanlığı veya sistem yöneticiliği gibi işlerde bu sertifikalar genellikle zorunlu tutulmaktadır. MCSE sertifikasının istendiği durumlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Sistem yöneticisi veya sistem uzmanı,
  • Veritabanı uzmanı,
  • Veritabanı uzman yardımcısı, gibi görevlerde yer almak isteyenlerin MCSE sertifikası alması gerekmektedir.

Merak edenler için: Sigorta ve Bankacı Adaylarının Sahip Olmaları Gereken 25 Sertifika ve Eğitim

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.