Ana Sayfa Ekonomi Tahvillerde Yükselişler Uluslararası Piyasaları Destekliyor

Tahvillerde Yükselişler Uluslararası Piyasaları Destekliyor

-

Dünya genelinde tahviller değer kazanıyor bu değerin kazanılmasında en büyük payı merkez bankalarının büyümeyi desteklemek için verdiği taahhütler oluşturuyor.

 

İngiltere AB birliğinden ayrılmaya karar verdiği andan itibaren sterlinde düşüşler oldu. Bu olumsuz etkileri yok etmek için tahvil alımlarına ağırlık veriliyor.

Uluslararası piyasalarda olumsuz bir hava var

 Özellikle uzun vadeli  (10 yıl) tahvillerinin faizlerinin büyük bir düşüşe geçmesi uluslararası piyasalarda olumsuz hava estiriyor. Nitekim Hindistan ve Çin’de son yılların en büyük faiz düşüşü göze çarpıyor. Temmuz ayının ortalarından beri düşüşte olan bakır hisseleri düşüşünü sürdürüyor.

 

Finans piyasalarında volatilitenin azalması bir yana merkez bankaları tahvil alımlarını arttırmak için faiz düşürme yoluna gitti. Parasal açıdan gevşemeye giden merkez bankalarının bu tutumu güvenli varlıkları daha da darlaştırıyor ki Amerika hazine tahvilleri de buna dahil.

An itibari ile Amerika hazine tahvilleri düşüşünü sürdürerek %1.58 seviyelerine düştü.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,264BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler