2016 KPSS Orta Öğretim ve Ön lisans Başvuruları Başladı

Google Haberlere Abone Ol:

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM-ÖN LİSANS BAŞVURULARI BAŞLADI

Ortaöğretim –ön lisans KPSS çift yıllarda yapılan bir sınavdır. En son 2014 yılında 700.000 ‘in üzeri adayın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Bu yıl gerçekleştirilecek ortaöğretim KPSS ve ön lisans KPSS ‘ye 1 milyonun üzerinde adayın katılması bekleniyor.

2016 ortaöğretim –ön lisans KPSS başvuruları için son gün

09.08.2016 tarihi itibariyle 2016 ortaöğretim-ön lisans KPSS başvuruları başladı. Başvurular 24.08.2016 tarihinde son bulacak.

2016 Ortaöğretim KPSS ne zaman?

ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlanan sınav takvimine göre ortaöğretim KPSS 23.10.2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav da adaylara matematik, Türkçe,  coğrafya, tarih, vatandaşlık bilgisi alanların soruların bulunduğu 120 soruluk çoktan seçmeli bir test sınavı yöneltilecek. Adaylara tanınan sınav süresi 120 dakikadır. Yanlış cevap verilen her dört soru 1 doğru cevabını götürür. Adayların yaptıkları net soru üzerinden puan hesaplaması yapılır.

2016 ön lisans KPSS ne zaman?

Yapılan açıklamaya göre ön lisans KPSS 22.10.2016 tarihinde tek oturum olarak gerçekleştirilecek. Sınav süresi 120 dakikadan oluşacak.

KPSS Başvurusu nasıl yapılır?

KPSS başvuruları ÖSYM ‘nin resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. İlk defa KPSS oturumlarına katılacak, okullarında yeni mezun olmuş ya da mezun olma ihtimali olan adayların il ve ilçe ÖSYM bürolarına diplomaların yahut öğrenci belgelerinin onaylanmış suretleriyle başvuru yaparak sınav başvuru işlemlerini ÖSYM bürolarında yapmaları gerekmektedir. Daha önce sınavlara katılmış ve mezuniyet bilgileri güncel adaylar doğrudan ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden sınav başvuru işlemlerini yapabilirler.

Sınav ücreti her oturum için ayrı ayrı ödenir ve 55 Türk lirasıdır. Bu ücret ÖSYM’nin anlaşmalı olduğu bankaların ATM’lerinden yatırılabileceği gibi ÖSYM ‘nin resmi sitesi üzerinden kredi kartıyla da ödeme yapılabilir. Sınav ücreti yatırılmadan sınav başvurusu tamamlanmış olmaz.

KPSS Ön lisans sınavına kimler girebilir?

KPSS ön lisans sınavına açık öğretim ve örgün eğitim kurumlarının 2 yıllık bölümlerinden mezun olmuş ya da mezun olma ihtimali olanlar girebilir. Açık öğretim mezunlarının örgün eğitim mezunlarından hiçbir farkı yoktur. Sınava henüz mezun olmamış öğrencilerde katılabilir fakat mezun olmadan atama başvurusunda bulunamazlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,307TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.