Devlet Destekli Kosgeb 50 Bin TL Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Google Haberlere Abone Ol:

Yalnızca kendi işi ile ilgilenip kendi işini kurmak isteyen ve bunun için uğraşan tüm genç girişimci bay veya bayan adaylar için verilecek olan KOSGEB 50 bin TL hibe kredi imkanlarından nasıl yararlanacaksınız ve bu krediyi nasıl alacaksınız, nerelere başvuru yaparak alacaksınız, şartlarınızın neler olacağını nelere yapmanız gerektiğini ve en önemlisi de yol haritanızı nasıl belirleyeceğinizi makalemiz de anlatmaya çalışacağız… Peki, ilk adımınız ne olmalı? Bu işin neresinden başlayabilirsiniz ve en önemlisi izleyeceğiniz bu yolda yapmanız gerekenleri en iyi şekilde nasıl yapabilirsiniz? En iyi sonuca varmanın yolu en iyi adımları atarak en iyi işi çıkarmak olacaktır. Şimdi adım adım bu kredi imkânlarından yararlanabilmeniz için sizi yönlendireceğiz ve daha rahat sonuca ulaşmanızı sağlayacağız.

50 Bin TL Hibe Alabilmek İçin Ne Yapılmalıdır?

İlk olarak yapmanız gereken çok iyi bir araştırma. Bu işe başlamadan önce aklınızdaki her sorudan emin olmalısınız. Bir iş fikriniz var ve bunu en iyi şekilde yapmak istiyorsunuz o halde yapmanız gereken ilk şey ihtiyacınız olan hibe kredisi için başvuruda bulunmak ve bu başvuru devam ederken birçok il ve ilçede verilmekte olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanızdır.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Türkiye de yaygın bir şekilde verilen bu eğitim bir çok ilimizde olduğu için eğitime ulaşma imkanlarınız mevcut olacaktır.         Bu eğitimi almanız için iki şart mevcuttur. 18 yaşını doldurmanız ve aynı zamanda T.C. vatandaşı olmanız dâhilinde ücretsiz olarak İŞ KUR ya da KOSGEB birimlerine başvurduktan sonra bu eğitimi almaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimleri cinsiyet ayrımı gözetmeksizin 70 saatlik bir eğitim olarak her vatandaşımız alabilmektedir. Bu uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin temel amacı çok nettir. Devlet tarafından yapmak istenen işe bakıldığında iyi bir iş fikrini iyi bir eğitimle yapabilecek ve bu işi devam ettirebilecek doğru güvenilir eller olduğunu ve 50 bin TL hibe kredisinin doğru şekilde kullanabileceğini sağlamaktır. Vatandaşlarımız için ise aklında olan ve kurmak istediği iş yeri için tam olarak nereden başlaması gerektiğini bilmek ve aynı zaman da  iş yeri için Pazar araştırmasını ve rekabet koşullarının nasıl olduğunu bunlar ile nasıl başa çıkması gerektiğini öğrenilmesi  ve  en son olarak da Girişimcilik Destek Programı başvurusu yapabilmek ve kabul görecek iyi bir  KOSGEB iş planı projesi hazırlaması gerektiğinin öğrenilebilmesini sağlamaktır. Yani karşılık olarak kar sağlayacak bir eğitimdir bu.

50 bin TL Hibe

Eğitimleri tamamlayanlara birer girişimcilik belgesi verilecek . Artık elinizde girişimcilik belgesi sertifikası bulunmakta ve siz bu aşamadan sonra iş yerinizi, iş yeri için alacaklarınızı kendi bütçeniz ile alacak ve hazırlayacaksınız. Lakin aldığınız her şeyi faturalandırmanız büyük önem arz etmektedir çünkü bu faturaları devlet tescilleyip, tarafınıza geri ödeyecektir.

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…