Ana SayfaGündemTCMB, Bankacılık Sistemindeki Tarihi Günün Başladığını Açıkladı

TCMB, Bankacılık Sistemindeki Tarihi Günün Başladığını Açıkladı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, yeni geliştirilen 7/24 anlık perakende ödeme uygulamasının pilot testlerin ardından kullanıma açılmış olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen açıklamada, TCMB bünyesinde geliştirilen yeni nesil anlık perakende ödeme sisteminin 7 gün 24 saat kullanılabilir olacağı bilgisi paylaşıldı. Yeni nesil uygulama ile beraber Fonların Anlık ve Sürekli Transferi Sistemi sayesinde, birçok kolaylığın da artık kullanıma açıldığı bilgisi verildi. FAST sistemi kapsamında bazı bankalar ile sürdürülen pilot testler, tamamlanma süreci sonrasında kullanıma açıldı ve kamuoyu ile paylaşıldı.

Pilot Testler Bitti

TCMB’nin kendi bünyesinde geliştirdiği FAST sistemi, günün her saati ve haftanın her günü işlem yapabilme özelliği ile ön plana çıkıyor. Birçok bankada pilot uygulama olarak kullanılan sürecin ardından, pilot uygulamanın sona erdiği ve bugün itibariyle sistemin kullanıma açıldığı açıklandı. FAST sistemiyle beraber elektronik ödemeler sisteme kayıtlı olunan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, telefon numarası ve mail adresi ile Kolay Adresleme Sistemi çerçevesinde yapılabilecek.

50 TL Limit

İlk başlangıcında 50 TL limitli olarak başlatılan uygulama, kullanımın yaygın hale getirilmesi ve takip yapılabilmesi adına bu limitten kullanıma sunuldu. Limit, ilerleyen dönemlerde kullanım sıklığına ve tercih oranına da bağlı olarak 1000 TL bandına kadar yükseltilecek, uygulama ile işlem limitleri daha yüksek seviyelere çıkabilecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...