Ağustos Konut Kredisi Faizleri

0

Bankaların verdiği krediler arasında en fazla talep gören banka kredileri arasında konut kredisi ve otomobil kredisi geliyor. Geçtiğimiz 90 günlük süreçte faiz oranlarındaki artış kredi kullananları tedirgin ediyordu. Fakat beklenen durum gerçekleşti.

Şu ana kadar toplamda bir yıl içerisinde faiz oranlarında yüzde 1 oranını geçen artışların durması ve faizlerin oranlarının geri çekilmesi gündemde. Konut kredisi kullananlar için konut kredisi faiz oranları istatistiğine bakıldığında önümüzdeki birkaç ay içinde konut kredisi faiz oranlarının düşmesi bekleniyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Düşecek

Ev almak isteyen evlenmek isteyen insanlar için konut kredisi hayat kurtarıcı krediler arasında. Belli bir geliri olup da birikimini olmayanlar konut kredisi alarak kira öder gibi kredi taksitlerini ödüyor ve ev sahibi olabiliyor. Konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1’in altına düşeceği ön görülüyor.

Konut Kredisi Alınırken Uygulanan Prosedür

Konut kredisi alırken konutun toplam tutarının beşte biri peşin ödenirse geri kalan yüzde 80’lik dilim kredi olarak alınabiliyor. Söz gelimi 200 bin liraya ev alacaksanız bunun %20’si olan 40 bin lirayı peşin ödedikten sonra geri kalan 160 bin lira kredi olarak veriliyor. Kredi alabilmek için ipotek şartı da var. İpotek tüm kredi taksitleri ödendikten sonra kaldırılabiliyor.

Önümüzdeki Birkaç ay içerisinde Konut Kredisi Faizleri Düşecek

Faiz indirme ile birlikte konut kredilerinde oranın yüzde 1’in altına düşmesi bekleniyor. Son 8 yıldır konut kredileri ve ihtiyaç kredileri oran olarak yakın seviyelerde talep görüyor. Faiz oranlarının düşmesi ile birlikte konut kredisi almak isteyenlerin sayısında artış olacağı da tahmin ediliyor.

Bankalar çok uygun oranlarda konut kredisi otomobil kredisi ve ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın