KPSS’ye Girmeden Memur Olmak Mümkün Mü?

Google Haberlere Abone Ol:

2016 yılında memur alımlarında yeni bir değişime gidiliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı olmadan memur alımının önü açılıyor.

Devlet Memurları Kanununun 59 uncu maddesine göre bazı istisnai kadrolara kamu personel seçme sınavı KPSS şartı aranmadan memur alımının yapılabilmesinin önü açık olduğu için memur olmayı bekleyen binlerce insan heyecanlı bir bekleyiş içine girdi.

Sınavsız Memur Alımı 2016

Geçtiğimiz günlerde şer odaklarınca girişilen darbe kalkışmasının ardından bazı düzenlemelere gidildi ve binlerce memur kamudan ihraç edildi. Açık kalan kontenjanlara sınavsız olarak girmek isteyen binlerce insanın merakla beklediği sınavsız memur alımı için şartlar nelerdir.

Kamu personel seçme sınavı şartı aramayan birçok kurum ve kuruluş kendi ihtiyaçları çerçevesinde memur alımı yaparken bazı kriterleri göz önünde bulunduruyorlar.

Sınavsız Memur Alımı

2016 sınavsız memur alımı pek çok kamu kurum ve kuruluşu memur alımını kolaylaştıracak. Bu kişiler yapılacak olan mülakatlar çerçevesinde ve kendi kuruluşlarının özel olarak hazırlamış olduğu yazılı sınavlara girerek memur alımı yapacak olan kuruluşlara memur olarak atabilecek.

Böylece birçok KPSS mağdurlarının önü de açılmış olacak. Bilindiği gibi geçmiş dönemlerde yapılan KPSS sınavlarında yüksek puanlar alarak işe yerleşemeyen binlerce insan var. KPSS koşulu aranmadan memur alan kurumlar arasında Cumhurbaşkanlığı Memurlukları Bakan yardımcılıkları, TBMM memurlukları, Başbakan Müşavirleri Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na ait birimler TOKİ Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Vali kadroları Diyanet Milli Savunma Bakanlığı Milli İstihbarat Teşkilatı Özel Kalem müdürlükleri gibi kurumlar var. 

KPSS şartı aranmadan devlet memuru kanununun 59 uncu maddesi gereğince istisnai kadrolar olarak memur alımı yapılabilecek olması birçok memur adayını heyecanlandırdı.

KPSS Sınavı 2016

Başvuruları geçtiğimiz gün başlayan KPSS 2016 sınavı 22-23 Ekim tarihinde yapılacak. Gerekli düzenlemelerin yapılmasından sonra birçok kişinin bu sınavdan çok büyük umutları var.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…