Ana SayfaEkonomiCep Telefonuna Taksit Yasağı Kalkıyor Mu?

Cep Telefonuna Taksit Yasağı Kalkıyor Mu?
C

-

Cep telefonu almak isteyenler için kredi kartına yapılan taksitlendirmeler, birkaç yıl önce engellenmiştir. Yapılan bu kısıtlamalarla birlikte cari acığın ve bilinçsiz kredi kartının önüne geçilmesi engelleniyordu. Peki cep telefonuna taksit yasağı kalkıyor mu?

Bireyler yine de çeşitli alternatif yöntemlerle cep telefonlarına taksitlendirme gerçekleştirebiliyordu ancak yine de kredi kartlarına taksit olması vatandaşın işine daha çok gelen bir durumdu. Tasarrufları da arttırması planlanan bu tasarı 2013 yılında uygulanmaya başlanmıştı.

Yeni yapılan açıklamalarla birlikte cep telefonu yasağı kalkıyor. Cep telefonu taksitleri geri geliyor açıklamaları ekonomi gündemini meşgul etmeye başladı. Yasağın kaldırılması için çalışmalar düzenleyen yetkililer, ay sonuna kadar bu sürecin sonuçlanacağını belirttiler.

Cep telefonuna taksit seçeneğinin geri gelmesiyle birlikte  4 ve 6 aylık sürelerle taksit yapılabileceği açıklamalar arasında yer alan bilgilerdir. Şimdilik sadece cep telefonlarını kapsayan bu durum diğer teknoloji ürünleri için nasıl bir seyir izleyecek merak konusu olmakta. Hangi ürünlerin kapsanacağıysa 15 – 20 gün içerisinde belirtilecek. Cari açıkla ilgili gerekli düzenlemeler ve incelemelerle birlikte taksitler belirlenecek.

Taksitlendirmenin sınırsız olmayacağı ve taksit sayısının 6 ve belki de 10 ay ve 12’lere çıkabileceği de konuşunlar arasında yer alıyor. Ekonomik dengesizliklerin tekrar etmesi ve dengenin bozulması halinde tekrar geri adım atılabileceği de belirtiliyor.

Şüphesiz ki cep telefonu kredi kartına taksit imkanı tüketicilerin telefon alımlarını tekrar arttıracak bir gelişme olarak görülebilir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol