Ana SayfaEkonomiFaiz İndirimleri Piyasayı Canlandıracak

Faiz İndirimleri Piyasayı Canlandıracak
F

-

Bankalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile konut kredilerinde faizleri düşürmeye başladı. Konut kredileri almak isteyen ve en sahibi olmak isteyenler için konut kredi faizlerindeki düşüşler %1 oranının altına çekiliyor.

Ev sahibi olmak isteyenler büyük bir fırsat olan bu gelişme ile bütün bankalarda faiz oranları konut kredileri için yüzde birin altına çekiliyor. Ziraat Bankasının kısa vadeli konut kredileri için faizleri 1-24 ay vadeli kredi çekenler için %0.82 olarak belirledi.

Aynı şekilde konut kredisi faiz oranlarında düşüş sağlayan Denizbank da 24 aylık konut kredi faizlerini %1.14 seviyeden %0.89 seviyesine çekti. Bu sürecin daha da olumlu bir hava yaratması için faiz düşüşlerinin devam edebileceği de gelen haberler arasında.

Ekonomide canlanmaya neden olacak bu kararın ardından kredi kartlarında da gelirin 4 katına kadar yükseltilebilen limitlerin; gelirin 8 katına çıkarılabileceği de gelen haberler arasında…

Bankaların Faiz Düşüşüne Gitmeleri Piyasaları Canlandıracak

TEB Türk Ekonomi Bankası da konut kredilerinde faiz düşüşüne giden bankalardan biri… Konut kredi oranlarını yaptıkları kampanya kapsamında %0.99 oranına indiren TEB de konut kredisi almak isteyen ve ev sahibi olmak isteyen ailelere düşük faizli konut kredisi alma şansı tanıyor.

Konut kredisi almak isteyenlerin bankalara başvuru ve kredi alma süreçlerinde rahatlık ve işlemlerin kısaltılması gibi kolaylıklar da getiriliyor. Konut kredisinde faiz indirimine giden bankalar arasında Şeker Bank da bulunuyor.

Şeker Bank 2 yıllık konut kredi faizlerinde %0.99 oran belirledi. Bankaların bu faiz düşüşü hamlesi ile konut kredisi almak isteyen insanların ev sahibi olması kolaylaştırılıyor. Çok avantajlı hale getirilen konut kredilerinde kredi alma süreçlerinin kısaltılması ve faizlerin düşürülmesi inşaat sektörü ve buna bağlı sektörlere canlılık getirecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol