Güncel Konut Kredisi Faizleri Düşüyor Katılım Bankaları da Kar Oranlarını Düşürdü

0

En Uygun Konut Finansmanı Vakıf Katılım Bankası’nda

Vakıf Katılım Bankası şuanda piyasadaki en uygun konut finansmanını sunuyor. Ayrıca bu finansman tüm konut kredilerinden de avantajlı durumda. Şuanda Vakıf Katılım Bankası dışında en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0,95 oranında. Ancak Vakıf Katılım Bankası 120 ay vadeli konut kredisi için yüzde 0,93 oranında kar oranı uyguluyor. Buda şuanda en düşük konut finansmanı kar oranı olarak göze çarpıyor.

0,80’den Başlayan Kar Oranları

Vakıf Katılım Konut Finansmanında 24 aya kadar olan vade seçenekleri için piyasadaki en düşük kar oranı olan yüzde 0,80 oranında kar oranı var. 25 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için ise banka yüzde 0,88 oranında kar oranı uyguluyor. Asıl fark ise 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için ortaya çıkıyor. Vakıf Katılım şuanda 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 0,93 oranında kar oranı ile konut finansmanı veriyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Bunun dışında en yakın kar oranı 1,09 oranı ile Kuveyt Türk Katılım Bankası ve yine 1,09 kar oranı ile Türkiye Finans Katılım Bankasındadır. Ancak en yakın faiz oranı ise yüzde 0,95 oranında faiz ile Vakıf Bank Halkbank ve Ziraat Bankasında var. Bu yüzden de en uygun konut finansmanı şuanda Vakıf Katılım Bankasının verdiği finansmandır. Ayrıca diğer en uygun konut kredisinden de avantajlı durumdadır.

Banka satın alacağınız evin uzman incelemesi değeri sonucunun yüzde 75’ine kadar finansman desteği sunmaktadır. 120 aya kadar vade seçenekleri ile en uygun kar oranlı konut finansmanı Vakıf Katılım Bankasında bulunuyor. Bankadan 100 bin TL finansman alıp 120 ay vade seçeneğini kullanırsanız tahsis ücreti 500 TL olurken kar oranı ise yüzde 0,93 olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise yüzde 12,03 oranında olacaktır. Bu finansmana başvuru için size en yakın Vakıf Katılım şubesine gidebilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın