Ana Sayfa Ekonomi Motorine Zam Devam Ediyor

Motorine Zam Devam Ediyor

-

Araç sahiplerini üzecek haberler devam ediyor. Motorine zam devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde motorine yapılan 5 kuruşluk zamdan sonra, 13 Ağustos 2016’dan itibaren geçerli olmak üzere tekrar zam yapılması planlanıyor.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinin zam yapması durdurulamıyor. Akaryakıt şirketleri bu sefer de 8 kuruşuk bir zam yaptı. Motorine zammın, 13 Ağustos’un ilk saatlerinde geçerli olması bekleniyor. Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası’nın belirttiği bilgilere göre ortalama olarak 8 kuruşluk bir zam uygulanacağı açıklanıyor.

Yapılan zam kararının ardından illerdeki motorin fiyatları da güncelleniyor. Motorin fiyatlarının güncel bilgileri sizin için derlendi. Motorin fiyatları her ile göre rekabet anlayışı kapsamında farklılık göstermektedir.

Belirtilen bilgiler ışığında, Ankara’daki motorin fiyatları ortalama olarak 3,68 lira seyir izlerken 8 kuruşluk zammın ardından 3,76 liraya yükseldi. Motorin fiyatı İstanbul’da ortalama olarak 3,63 lira olarak belirtilirken zammın ardından 3,71 liraya kadar çıktı. Büyük şehirlerden bir diğeri olan İzmir’deyse motorin fiyatı ortalama 3,66 gibi rakamlar içerirken zammın ardından 3,74 liralık fiyatlar içerecektir.

Kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteren fiyatlar, rekabet piyasası ve serbesti sebebiyle gerçekleştirilmektedir. Yapılan zamlara karşın vatandaşın tepkisi hala beklenmektedir. İlerleyen günlerde akaryakıt firmalarının herhangi bir zam veya indirim uygulayıp uygulamayacağı ise merak konusu olmaktadır.

Bunun yanında benzin ve gaz yağına yapılan zamlarda gündemde yer almaktadır. Petrolün 45 doların üstüne çıkması ve gaz yağının da belirli oranlarda zam yapılması belirtilenler arasında.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,123BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
31TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler