Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

0

Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından bir tanesi olan Yapı Kredi birbirinden özel fırsatlar ve kampanyalarla hizmetlerine devam etmektedir. Ev almak isteyenler için de belirli konut kredileriyle müşterilerin karşısına çıkan Yapı Kredi Bankası konut kredisi faizlerini indirdi.

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini indirmesi üzerine özel bankalarda da yaşanan hareketlilik konut kredisi faizlerinin indirilmesini sağladı. Yapı Kredi, indirimli konut kredisi altında hizmetini verdiği kredisinin faiz oranlarını biraz daha aşağıya indirdi. %0,99’dan başlayan faiz oranları %1,05’e kadar çıkabilmektedir. Kelepir Mortgage Kredisi olarak geçen kredi, 120 aya varan vade seçenekleri içermektedir.

Bu faiz oranları 1 milyon TL’ye kadar Çınar Paketi satın alımlarında geçerli olacak faiz oranlarıdır. 60 aya kadar olan vadelerde %0,95 faiz oranları, 60-120 ay arasındaki vadelerdeyse %1,05 kredi faiz oranları geçerlidir. Konut kredisi faiz oranları %1,12 oranında seyreden banka %0,99’a kadar indirdiği faiz oranlarıyla müşterilerine kredi fırsatları sunmaktadır. Ancak Çınar Paketi alma zorunluluğu bu faiz oranları için geçerlidir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Ancak standart konut kredileri için hala %1,12 kredi faiz oranları geçerli olmaya devam etmektedir. Konut kredileri için kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücretleri gibi ücretler alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0,5’i kadardır. Ek olarak DASK primi veya sigorta ücretleri alınabileceği gibi ipotek tesis ücreti masrafları da olabilir.

Yapı Kredi Mortgage sayfasından krediler hakkında detaylı bilgiyi edinebilir ve başvurularınız için internet şubeciliği veya banka şubelerini kullanabilirsini.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın