Öğretmenlere Tatil İndirimi Fırsatı

0

Uzun ve dinlendirici bir tatil yapmak herkesin kafasında dönen bir hayaldir. Bu hayali en çok kuranlar ise öğretmenlerdir. Ancak öğretmenlerin aldığı maaşlar güzel bir tatile yetmeyebilir veya bütçelerini zorlu bir sürece sokabilir.

Öğretmenler ve MEB bünyesinde çalışanlar için harekete geçen MEB, çalına öğretmenler ve emekli öğretmenler için Türkiye Otelciler Federasyonu ile bir anlaşmaya vardı. Varılan anlaşmayla birlikte öğretmenlere tatil indirimi fırsatı geliyor. Anlaşmalı üye otellerde geçerli olacak indirimli tatil fırsatı, işletmeler içerisinde %35’e varan indirimler içermektedir.

Öğretmenlerin ve MEB görevlilerinin faydalanabileceği bu tatil fırsatı, bir neslin eğitimi için ter döken öğretmenlere MEB’in hediyesidir. MEB’deki yetkililerin yaptığı açıklamalar ışığında, kamu ve özel kuruluşların hizmetlerinden öğretmenlerin de uygun şartlarla yararlanılması gerektiği belirtildi. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün aracılığıyla Türkiye Otelciler Federasyonu arasında imzalanan anlaşma öğretmenlere güzel bir tatil müjdesi veriyor.

İndirimli tatil kapsamında, emekli öğretmenlerin de yararlanabileceği bu düzenleme, öğretmenlerin kendileri veya yakınları için de geçerli olacak. Birinci dereceden yakınların da faydalanabileceği bu tatil fırsatı, işletmelerde yılın herhangi bir döneminde belirtilen fiyatlar üzerinden %35’e kadar indirimler içermektedir. Uygulama kapsamında öğretmenlerin indirimli otellerin listesine ulaşması mümkün. Faydalanılabilecek otellerin listesine ulaşmak için, Turofed sitesine girmeniz yeterlidir. Ayda bir indirimler ve oteller hakkında bilgilendirmeleri bu site aracılığıyla takip edebilirsiniz. Site Türkiye Otelciler Federasyonu’nun web sitesidir. Konaklama yapacak olan kişiler öğretmen olduklarını belgelemelidirler.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın