Ana SayfaGündemMemur olmak isteyenler için fırsat

Memur olmak isteyenler için fırsat
M

-

Kamudan uzaklaştırılan personel sayısının 70 bine çıkması ve bu uzaklaştırmanın soruşturmalar çerçevesinde artabileceği ihtimalinin olmasıyla uzun zamandır memur olmak isteyen bir türlü memur olamayan gençlere büyük bir fırsat sunuluyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı ve sözlü mülakat sonucunda birçok kuruma memur alımı yapılacak en fazla memur alımının yapılacak kurumlar arasında eğitim kurumları ve emniyet teşkilatı yer alıyor. Memur alımında Yeni alımların hız kazanması boşalan kadrolara memurların yerleştirilmesi sürecinin hızlandırılması ile memur olmak isteyen gençler için büyük bir fırsat doğdu.

Hangi Kurum Ne Kadar Memur Alacak

 Adalet Bakanlığı İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim bakanlıklarında da en çok alımının yapılması bekleniyor. Sadece hava Kuvvetleri’nde 5 bin sözleşmeli er alınacağı belirtiliyor. Emniyet teşkilatına alınacak polislerin sayısı 12000 olarak belirlendi. Yeni uygulama ile KPSS sınavına giren veya 2016 KPSS ye girecek olan memur adaylarının 60 puan alma şartını yerine getirmeleri ile emniyet teşkilatına katılmaları mümkün olacak gibi görünüyor. Başvuru şartları arasında 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor emniyet teşkilatının alacağı personeller arasında 2000 komiser yardımcısı da bulunuyor. Oluşan boşluğun giderilmesi için bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu 45 uzman yardımcısı alacak Bunlar için de getirilen şart Kamu Personeli Seçme sınavından 70 puan almak olacak. Elbette bu puan en düşük puan olacak. Başvuruların Eylül ayında başlayacağı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu  BTK memur alımı internet sitesinden duyurulacak.

En çok memur alınacak kurumlardan birisi olan Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Öğretmen olabilmek için 2016 KPSS sınavında 50 puan almak yeterli olacak. Bu gelişmelerle devlet kurumlarında soruşturmalar çerçevesinde yapılan temizlik operasyonlarının ardından boş kalan kadrolara memur yerleştirilmesi sürecinin başlaması ile memur olmayı uzun yıllardır bekleyen adaylar için de bir fırsat doğmuş oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol