Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kar Oranlarını Düşürdü

0

120 Aya Kadar Vade Seçeneği

Kuveyt Türk konut finansmanında 120 aya kadar vade seçenekleri bulunuyor. Banka bu vade seçenekleri için farklı kar oranları sunuyor. Önceden daha yüksek olan kar oranları şu sıralarda çoğu bankanın yaptığı gibi aşağıya çekildi. Banka 0 ila 24 ay arasındaki vadeli konut finansmanında yüzde 0,89 oranında kar oranı uyguluyor. Kuveyt Türk konut finansmanında 25 ila 36 ay arasındaki vade seçenekleri için ise yüzde 0,99 oranında kar oranı uygulanıyor.

Bankanın konut finansmanı ürününde 37 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için yine 0,99 oranında kar oranı uygulanıyor. Müşteriler tarafından sıkça tercih edilen 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçeneğinde ise banka yüzde 1,09 oranında kar oranı uyguluyor. Banka bu oranlarda kar oranları uyguluyor. Kullanılacak finansmanda evin kaskosunun Kuveyt Türk tarafından yapılması halinde bu oranlarda 3 taban puan indirim yapılmaktadır.

Kuveyt Türk konut finansmanında temel prensip Kuveyt Türk’ün beğendiğiniz evi sizin adınıza satın alması sonrasında da alış fiyatı üzerinden değişen vadeler için farklı oranlarda kar oranı ekleyip size istediğiniz vade de satmasıdır. Bankanın sabit ödemeli konut finansmanı düzensiz ödemeli konut finansmanı gurbetten sılaya konut finansmanı arsa işyeri finansmanı gibi konut finansmanı ürünlerinden yararlanabilirsiniz. 120 aya kadar vade seçeneği olan bu finansmanda sizden sigorta ücreti uzman incelemesi ücreti ipotek masrafı tahsil edilmektedir. Ayrıca konut sigortası ve DASK yaptırmak da gereklidir.

Banka bu finansmanda başvuracak kişilerden tüketici finansmanı başvuru formu, gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, tapu fotokopisi ve son iki aya ait ödenmiş adres gösteren bir fatura ya da ikametgâh belgesi gereklidir. Bu finansman hakkında daha detaylı bilgi almak ya da başvuru yapmak için size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın