Fibabanka Konut Kredisi Faizlerini İkinci Defa Düşürdü

0

0,97’den Başlayan Faiz Oranları

Fibabanka konut kredisinde faiz oranları düştü. Banka konut kredisi ürününde 500 bin TL’ye kadar olan ve 500 001 TL ila 750 000 TL arası için farklı vadelerde farklı faiz oranları uyguluyor. 500 bin TL altı kredi için banka 0 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 0,97 oranında faiz uyguluyor. Banka 61 ay ila 120 ay arasındaki vadeler için ise yüzde 0,99 oranında faiz uyguluyor.

500 001 TL ila 750 000 TL arasındaki kredi tutarlarında ise banka 0 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 0,99 oranında faiz uygularken 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için ise yüzde 1,02 oranında faiz uyguluyor.

Banka konut kredisinde tüm vadeler ve tüm tutarlar için sabit olmak üzere kredi tutarının yüzde 0,50’si oranında kredi tahsis ücreti alıyor. Konut kredisinde kredi faizi kredi bitimine kadar sabittir ve kredi süresince bir değişim görmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

Krediyi sadece TL cinsinden alabiliyorsunuz. En fazla vade seçeneği ise 120 ay olarak belirlenmiştir. Bu krediyi gerçek kişiler aldığı durumda KKDF ve BSMV muaf kredi alabilirsiniz. Bu kredide banka size bütçenize uygun ödeme koşulları sunmaktadır.

Fibabanka müşterilerinden teminat olarak alınan konutun ipoteğini istemekle beraber müşterilerden kefil isteme hakkına da sahiptir. Banka bu krediye başvuru için bazı belgeler istemektedir. Bunlar nüfus cüzdanı fotokopisi kredi istek formu son aya ait maaş bordrosu ya da gelir belgesidir. Birde banka alınan konutun tapu fotokopisini talep etmektedir. Fibabanka’nın bu konut kredisi hakkında bilgi edinmek için size en yakın Fibabanka şubesine gidip bilgi alabilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın