Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

0

0,80’den Başlayan Faiz Oranları

Halkbank konut kredisi kampanyasında banka farklı vade seçenekleri için farklı faiz oranları sunuyor. Bankanın 0 ila 24 ay arasındaki vade seçenekleri için uyguladığı kredi faizi yüzde 0,80 oranında. 25 ila 48 ay arasındaki vade seçenekleri için ise banka yüzde 0,89 oranında kredi faizi uyguluyor. Bankanın 49 ila 60 ay arasındaki vade seçenekleri için ise kredi faizi yüzde 0,90 oranında uygulanıyor. 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 0,95 oranında faiz oranı uygulanıyor.

Banka bu kredide kredi tahsis ücreti olarak müşterilerinden kredi bedelinin yüzde 0,5’i oranında bir bedel tahsil ediyor. Tahsis ücreti BSMV ücretinden muaftır. Örneğin bankadan 100 bin TL konut kredisi alıp 120 ay vade seçeneği kullandınız. Bu durumda kredi faizi yüzde 0,95 oranında oluyor. Bankanın sizden alacağı kredi tahsis ücreti ise 500 TL olacaktır. Aylık taksit tutarı ise 1 400,24 TL olacaktır. Diğer masraflar ise 805,76 TL olacaktır. Yıllık toplam maliyet ise 12,3743 oranında olacaktır.

Yıllık toplam maliyet oranı hesaplanırken içine aylık faiz oranı, tahsis ücreti, uzman incelemesi ücreti ve ipotek tesis ücreti alınacaktır. Hayat sigortası primi müşteri yaşına kredi tutarına cinsiyetine göre değişmekte olup 100 bin TL 120 ay vadeli kredi için 35 yaşındaki bir erkek için yıllık prim 210,03 TL’dir. Bu indirimli kredi faiz oranları bankanın en az taksit tutarı kadar kredili mevduat hesabı açtırmayı kredi kartı başvuruş yapmak en az 3 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi halinde geçerli olmaktadır. Ayrıca bazı ek şartlarda vardır. Halkbank konut kredisinde üst limit ise 1 milyon TL olarak belirlenmiştir. Halkbank’ın bu kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın