2016 TEOG Boş Kontenjan Listesi

0

TEOG yerleştirme sonuçları 2016 açıklandı. Sonuçların açıklanmasından sonra yerleşmek istedikleri okula yerleşemeyen binlerce öğrenci için TEOG Boş Kontenjan listesi de yayımlandı. Buna göre, öğrenciler yeniden boş kontenjanlara girebilmek için tercih yapacaklar. İşlemlerin tamamlanma süresi 15 ağustos olarak belirlendi.

Rutin Takvimin ilerleyişini durduran darbe girişimi hakkında yapılan soruşturmalar nedeni ile birçok takvimde değişim yaşandı. Sınav tarihleri ve yerleştirme tarihleri değişen birçok işlemden TEOG da nasibini aldı. Bu yeni takvime göre TEOG lise tercihi yapacak öğrenciler için lise tercih süresi 29 Temmuz olarak belirlendi. Buna göre boş kontenjanların ilan edilmesi 15 Ağustos 2016 tarihinde olacak.

19 Ağustosa kadar II. Nakil dönemi, 19 Ağustosta I: Nakil sonuçları açıklanacak. II: Nakil sonuçlarının açıklanması ise 26 ağustos tarihinde yapılacak. III. Nakil dönemi ise 29 ağustos ve 2 eylül arasında yapılacak. Yerleştirme esas puanları esas alınarak gerçekleştirilecek yerleştirmeler, yerleştikleri okulları beğenmeyen ve yeniden tercih yapan öğrencileri ilgilendiriyor.

Darbe Girişimi Okulların açılış takvimini Etkiledi mi

Darbe girişiminin ardından okulların rutin açılma tarihi olan 19 eylül yerine ekim ayına sarkması ile ilgili söylentiler gündemde iken MEB bir açıklama yaparak okulların 19 Eylülde başlayacağını duyurdu. Buna göre takvimde bir değişiklik yapılmadan eğitim belirlenen takvimde başlayacak.

Özel Okul Teşvikleri Ne Olacak

Özel okullara yerleşmek için belirli şartlar gerekiyor. TC vatandaşı olmak, Okul öncesi eğitimde Mart 2011- Eylül 2012 tarihleri arasında doğmuş olmak, Birinci sınıflar için kayıt şartlarına sahip olmak gerekiyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın