Abank Standart Taşıt Kredisi

0

Alternatif Bank olarak da adlandırılan Abank, odaklı bankacılık anlayışıyla Türkiye’de faaliyet gösteren bankalardan bir tanesidir. Bankacılık sektörüne girişi 1991 yılı itibariyle gerçekleşmiştir. Çeşitli kredi ürünleri, yatırım ürünleri ve bankacılık işlemleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşımaktadır.

Abank Standart Taşıt Kredisi ile müşterilerine taşıt almalarında finansal destek sağlamaktadır. Bu finansal destekle araba sahibi olmak isteyenler ödemelerini zamana yayılmış bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir.

0 Km veya İkinci el farketmeksizin minimum 3 aydan başlayan vade seçenekleri ve maksimum 48 aya varan vadeler sizleri karşılamaktadır. Teminatlar alacağınız araş üstünde gerçekleştirilmektedir. Borç bitimine kadar satışı gerçekleştirilemez.

İkinci el araçlar için yaş sınırı 5’tir. Taşıt kredileri kapsamında hayat sigortası, Kasko ve Trafik sigortası yapılması gereklidir. Taşıt kredisi sadece TL cinsinden kullanılabilir. Taşıt kredisi faiz oranları %1,39’dan başlayan faiz oranları içermektedir.

Bu oranlar vade seçeneklerine göre değişmekte ve %1,44’e kadar çıkmaktadır. 12 ay için %1,42, 24 ay için %1,39, 36 ay için %1,39 , 48 ay vade süresi içinse %1,44’tür. Taşıt kredileri için örnek bir ödeme planı oluşturan banka, sıfır km araçlar için 20.000 TL’lik kredi de %1,39 faiz oranı ve 24 ay vade süresi kapsamında aylık taksitler, 1018 TL’dir. Alınacak ücretler 175 TL, aylık maliyet oranı %20,90, kredi tahsis ücreti kredi tutarının binde 5’i olan 100 TL, hayat sigortası 75 TL. Sigorta ücretleri kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

Abank Taşıt Kredisi başvurularınız için Abank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın