Ana SayfaEkonomiKonut Kredilerinde Risk En Az Seviyede!

Konut Kredilerinde Risk En Az Seviyede!
K

-

Bankalar tarafından verilen krediler arasında en düşük batık orana sahip kredi konut kredisi olarak belirlendi. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalarda faiz indirimi konusunda yaptığı çağrıdan sonra birçok banka konut kredilerinde faiz oranlarını yüzde birini altına çekmeye başladı.

İnşat Sektörü Canlanacak

 İnşaat sektöründe büyük bir canlanma getirmesi beklenen Bu gelişme ekonomiye hareketlilik getirecek. Bankalar tarafından verilen çeşitli krediler arasında konut kredileri batık oranı binde 4 olarak belirlendi. Bankaların verdiği ihtiyaç kredileri otomobil kredileri oranları şöyle sıralanıyor.

Ortalama konut kredileri 70 bin lira ihtiyaç kredileri 10.000 lira olarak verildi. Ülke genelinde bankalardan ev kredisi konut kredisi alan insan sayısı 2 milyon 300 bin kişi.

Konut kredisinin riskli olduğu bölgeler olarak ağrı Muş ve Şırnak olarak belirlendi faiz oranlarını son 12 ay içinde ilk defa yüzde birinin altına düşmesi ile özellikle İnşaat sektöründe konut talebinin artması ve bu piyasanın canlanmasına bekleniyor.

15 Temmuz tarihinden sonra oluşan birlik ve beraberlik havasının bütün sektörleri olumlu etkilemesi konut kredilerinin faizlerin düşmesi ne de yansıdı. Piyasalarda olumlu bir hava var.

Bankaların 5 yıl vadeli konut kredilerinde Faiz indirimine girmesi GYODER ve emlak GYO ile devam eden konut kredi faizlerinde düşüş kampanyalarıyla konut kredisi almak isteyen insan sayısının artması bekleniyor.

Konut kredisi faizlerini düşüren bankalara katılan Albaraka Türk konut kredilerinde iki yıla kadar verdiği kredilerde faiz oranlarını yüzde 0.88 olarak belirlerken Ziraat Bankası da çeşitli vadelerde yüzde 1 in altında konut kredileri vermeye başladı. Vakıfbank 120 aylık konut kredilerinde faiz oranları yüzde 0.92 olarak belirledi.

Faiz indirimlerinin piyasaları canlandırması özellikle İnşaat sektörüne ve buna bağlı olan diğer sektörlere ekonomik açıdan canlılık getirmesi bekleniyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol