Yeni emekli olanlara müjde! Zam 335 TL Olarak Belirlendi!

0

İçerisinde bulunduğumuz yıl emekliliğini alacaklara müjde. Emekliler öncelikle Ocak ayında %3.86 zam alacaklar. Daha sonra bu orana 100 TL’de ücret eklenecek. Sonrasında ise Temmuz ayı 3.63’lük enflasyonu da yeni emeklilerin maaşlarına katılacak.

Başlıklar

Temmuz’da Emeklilik Zammı Yapıldı!

Temmuz’da emeklilerin maaşlarında değişim meydana geldi. Temmuz’da Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin maaşlarına 3.63 oranında zam yapıldı. Bununla birlikte memur emeklileri Temmuz maaşlarını alırken, yüzde 1 ila 5’lik zam uygulaması olmadan almışlardı. Daha sonra söz konusu oluşan farlar ise ayın 22’sinde memur emeklilerine ödendi. Geçtiğimiz aydan başlayarak, yılsonuna kadar geçen süredeki enflasyon ise emeklilerin Ocak zammının miktarını belirleyecek. İçinde bulunduğumuz yılın ikinci kısmında oluşacak enflasyon artışı memur emeklilerinin bir önceki artış olan yüzde 3 miktarındaki artışa ek bir ücret alıp almayacağını belirlerken, ayrıca SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde de zam oranında belirleyici rol oynayacak.

SSK ve Bağ-Kurlular da Yararlanacak!

Söz konusu zamlar ayrıca içinde bulunduğumuz yılda emekliliğe kavuşan SSK ve Bağ-Kurlu kişileri de içerisine alıyor. Yılsonuna kadar emekliliğini alacak kişiler için öncelikle 2016 Ocak tutarları hesaba katılacak. Bu noktada Ocak’taki 3.86 enflasyon zammı ile 100 liralık seyyanen artış ve Temmuz’daki 3.63’lük zam yeni emeklilerin yeni maaşındaki artışlar olacak. Yani yeni emekliler her 3 zamdan da faydalanmış olacaklar. Söz konusu maaştaki artış ortalama olarak 256 liraya tekabül ediyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın