Ana SayfaGündemPersonel Alımları Hızlandı

Personel Alımları Hızlandı
P

-

Kamu personel alımı işsiz gençler için büyük bir umut oldu. Yürütülen soruşturmalar çerçevesinde açığa alınan kamu çalışanlarının 70 bine yaklaşması ile yeni bir istihdam olanağı doğdu. Hastaneler başta olmak üzere bir çok alanda kamu personel alımı yapılıyor.

Kamu personel Alımı 2016

2016 yılı kamu personel alım yılı oldu. Her sektörden iş bekleyen insanlar için büyük bir umut olan memurluk, 2016 ekim ayında yapılacak KPSS 2016 ve 2015 KPSS sonuçlarına göre alımlar gerçekleştirilecek.

Yüksek puan aldığı halde yerleşemeyenler, yeniden KPSS sınavlarına çalışarak yerleşmek isteyenler için artık umutlar daha parlak görünüyor. Devlet kurumlarının titizlikle denetlenmesi ve yapılan temizlik operasyonlarının neticesinde çok daha adil olacağı beklenen yerleştirmeler çerçevesinde, on binlerce işsiz için memur olma yolu göründü.

Hastaneler de 10 bin Kişi Alacak

Kamuya memur alımı haberleri üst üste geliyor. Sağlık alanında istihdam edilmeyi bekleyen binlerce insan için hastanelere personel alımı gerçekleştirilecek. 10 bin kişinin Sağlık Bakanlığına alınması önümüzdeki aylarda gerçekleşecek. Hastanelerde çalışmak üzere 10 bin sağlık personeli hastanelere istihdam edilecek.

Bu müjde ile sevinen sağlık sektöründe çalışmak isteyenler için bir diğer iyi haber de puanların eskisi kadar çok yüksek olmayacağı. Alımların fazla olması ve boşalan kadroların açığının yeterince büyümesi ile personel olarak atama puanlarının düşeceği tahmin ediliyor. Özellikle sağlık ve eğitim alanlarında memur alımlarında 2016 ve 2017 memur alımı çok daha fazla kişiyi iş sahibi yapacak.

Hangi illerde alım yapılacak

34 yeni hastanenin açılması ile 43 bin yatak kapasitesine sahip hastanelerin açılması ile 10 bin kişilik alımlar gerçekleşecek. Gaziantep, Konya, Yozgat, Ankara, Isparta, Manisa, İzmir Kocaeli

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol