2010 KPSS Soru Hırsızlarına Geçit Yok

0

2010 yılında on binlerce memur adayının büyük emek ve umutla beklediği ve 1 yıl boyunca hazırladığı, hatta binlerce soru çözerek zaman ve emek sarf ettiği KPSS sınavında soru çalanlar tek tek tespit edilecek. AK Parti hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş bu konuda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KPSS’yi Kopya İle Kazananlar ve Yerleşenler Tespit Edilecek

Numan Kurtulmuş; 2010 yılında yapılan KPSS sınavlarında FETÖ terör örgütüne mensup olan ve KPSS sınavında soruları önceden haber alan, haber veren ve soruların cevaplarını yürüten kopya çeken terör örgütü mensuplarının hepsinin tespit edilerek memurluktan atılacaklarını ifade etti.

FETÖ terör örgütü üyesi olan kişilerin sınavlarda en büyük günahlardan biri olan kul hakkını umursamadan ve diğer memur adaylarının haklarına riayet etmeden böylesi hayati bir sınavda kopya çekerek çeşitli devlet kurumlarına yerleşmeleri kamuoyunda da büyük rahatsızlıklara yol açmıştı.

Binlerce genç tek umutları olan KPSS sınavında herhangi bir kuruma yerleşemediği için hayatlarının rotasını başka ufuklara çevirmişti.

Hükümet Çok Ciddi Bir Mücadele Yürütüyor

 Hükümet bu konuda çok ciddi adımlar atarak bu tip sahtekarları tespit edecek ve onların devlet memurluğu ile ilişkilerini bitirecek. Bu karar birçok olumlu gelişmeyi de beraberinde getirdi. Yüksek puan alarak yerleşemeyen binlerce KPSS mağduru da yerleşememenin ve boşta kalmanın ağır yükü altında kalmıştı.

İş bulmanın çok zor olduğu bir ortamda bu umutlarını da kaybeden binlerce memur adayı sosyal ağlarda ve internet forumlarında bu durumdan yakınıyorlardı. Terör mensuplarının sınavda kopya çekmeleri ve yüksek puanlar almaları KPSS puanlarının da yükselmesine neden olmuştu. Şimdi gözler ve umutlar KPSS 2016 sınavında olacak.

Hak Yerini Buluyor

KPSS 2010 sınavında kopyacıları tespit edecek olan hükümet bu kişilerin memurlukla ilişkilerini bitirecek. Bileğinin hakkı ile KPSS 2010 sınavını kazanmış olanlar ise memurluklarına devam edebilecek. Hükümetin titizlikle yaptığı bu temizlik operasyonları memur olmak isteyen sade vatandaş için umut oluyor.

Haksızlıkların kopyaların olmadığı bir sınava girmek ve bileğinin hakkı ile bir kuruma yerleşmek isteyen sade vatandaşlar için büyük umutlar doğdu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın