Ana Sayfa Krediler Ziraat Katılım Konut Finansmanı Kar Oranlarını Düşürdü

Ziraat Katılım Konut Finansmanı Kar Oranlarını Düşürdü

0

Yüzde 0,82’den Başlayan Kar Oranları

Ziraat Katılım konut finansmanında kar oranları düştü. Banka 1 ila 24 ay arasında vadeli konut finansmanı ürünü için yüzde 0,82 oranında kar oranı uyguluyor. 25 ila 60 ay arasında vadeli konut finansmanı için yüzde 0,90 oranında kar oranı uyguluyor. 61 ay ila 120 ay arasındaki konut finansmanında ise yüzde 0,95 oranında kar oranı uyguluyor. Tahsis ücreti olarak ise finansman bedelinin yüzde 0,50’sini tahsil etmektedir. Bu kar oranları KKDF ve BSMV ücretlerinden de muaftır.

Uzman incelemesi ücreti olarak banka en az 415 TL en fazla da 1500 TL almaktadır. İpotek tesis ücreti ise sabit olup 118 TL’dir.  Bu finansmanda banka müşterilerinden hayat sigortası DASK konut sigortası gibi ücretler de tahsil edecektir. 100 bin TL finansman alıp 120 aya kadar vade seçeneği kullanırsanız yıllık maliyet oranı yüzde 12,16 oranında olacaktır. Ancak bu kar oranları 1 milyon TL’ye kadar geçerlidir. 1 Milyon TL üzerindeki finansman desteği için banka 1 ila 60 ay arasındaki vadeler için yüzde 1,05 oranında kar oranı uygularken 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için ise yüzde 1,09 oranında kar oranı uygulamaktadır.

Ziraat katılım bu finansman ürününde alacağınız konutun uzman incelemesi sonrasında açığa çıkacak değerinin yüzde 75’ine kadar finansman sunmaktadır. Finansmana konu olan konuta banka lehine 1. Derecede ipotek tesis edilir. Esnek ödeme planları ve eşit taksitler gibi farklı ödeme koşulları da vardır. Ziraat Katılım Bankasının bu konut finansmanı hakkında daha detaylı bilgi edinmek ya da başvuru yapmak için size en yakın Ziraat Katılım şubesine gidebilirsiniz. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version