Ziraat Katılım Taşıt Finansmanı Kar Oranlarını Düşürdü

0

Yüzde 1,20’den Başlayan Kar Oranları

Ziraat Katılım taşıt finansmanında banka kar oranlarını düşürdü. Buna göre banka 1 ila 36 ay arasında vadeli taşıt finansmanı için yüzde 1,20 oranında kar oranı uygularken 37 ila 48 ay arasındaki vade seçenekleri için ise yüzde 1,25 oranında kar oranı uyguluyor. Geçtiğimiz günlerde banka 1 ila 48 ay arasındaki vade seçenekleri için sabit olmak üzere yüzde 1,35 oranında kar oranı uyguluyordu. Ancak bu kar oranlarında indirime gitti. Tahsis ücreti olarak finansman bedelinin yüzde 0,50’si tahsil edilirken hayat sigortası ve kasko poliçesi de tahsil edilecektir. 20 bin TL finansman alıp 36 ay vade seçeneğini kullanırsanız yıllık maliyet yüzde 20,00 olacaktır.

İster 0 km ister de ikinci el araçları alabileceğiniz bu taşıt finansmanında Ziraat Katılım farklı oranlarda finansman desteği sunuyor. Alternatif ödeme seçenekleri de olan bu finansmanda ödeme daha rahat bir şekilde yapılabiliyor.

Satışa konu olan aracın bedelinin 50 bin TL’ye kadar olan kısmı için banka yüzde 70 oranında finansman desteği sunarken 50 bin TL üzerindeki kısmı için ise yüzde 50 oranında finansman desteği sunuyor. Araç bedeli ise 0 km araçlar için proforma fatura iken ikinci el araçlar için ise aracın kasko bedelidir.

Banka tarafından gerekli görülmesi halinde sizden ek teminat talep edilebilir. Esnek ödeme planları sayesinde de daha kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Başvuru için banka sizden başvuru formu, nüfus cüdanı ya da sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi, gelir durumuna göre geliri belgeleyen bir gelir belgesi sıfır km araç için aracın proforma faturası ikinci el araçlar için ise aracın ruhsat fotokopisi gereklidir. Ayrıca gerekli olması halinde son iki aya ait adres gösteren bir fatura ve şubece istenebilecek diğer belgeler gerekiyor.

 Gerekli olması halinde banka sizden kefil talep edebilir ve onun için de bazı belgeler istenebilir. Ziraat Katılım Bankasının bu finansmanı hakkında daha detaylı bilgi almak ya da başvuru yapmak için size en yakın Ziraat Katılım şubesine gidebilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın