Okul Servislerine Zam Yolda!

0
İzmir ve Ankara 2016-17 eğitim öğretim yeni dönemi için okul servislerinde ücret belirlendi. İstanbul’da ise daha önce yüzde 12 şeklinde talep alan servis zamları UKOME’nin değerlendirmesinden sonra netlik kazanacak.
İzmir ve Ankara’da yeni eğitim döneminde servis ücretleri belli olurken, İstanbul’da ise Ulaşım koordinasyon merkezinin yüzde 12’lik zamma ilişkin onayı bekleniyor. 
 

Okul Servislerinde Yeni Ücretler Belli Oldu

 
Ankara’da Servis Araçları İşletmeciliği Odası Başkanı olan Tuncay Elmadağlı yaptığı açıklamada yeni öğretim döneminde servislere uygulanacak zammın yüzde 4.3 ila yüzde 7.3 arasında olacak şekilde uygulanacağını söyledi. Eskiden yılda 1.350 lira şeklinde ödenen servis ücretleri yeni öğretim yılında 1.440 liraya çıkarılacak. Servislerde ücrete dahil olan söz konusu mesafe ise 0 ila 3 kilometre arası. 
Ayrıca mesafenin artması durumunda da servis ücretlerindeki yükselme de artış gösteriyor. Örneğin Ankara’da 3-6 kilometrede servis ücretleri yıllık bazda 1.575 lira olarak uygulanacak. Yıllık ücret üzerinden 9 taksit yapmak ise söz konusu olacak. 
İzmir Otobüs İşletmecileri Başkanı ise İzmir için servis ücretlerindeki artışın mesafeye göre yüzde 6.6 ila yüzde 8 arasında değişeceğini söyledi. 0-3 kilometrede ücretlerdeki değişim 1.080 liradan 1170 lira şeklinde olacak. 
İstanbul Servis Araçları Başkanı ise servis ücretlerindeki talep edilen artışın yüzde 12 olduğunu fakat bu oranın henüz UKOME tarafından onaylanmadığını belirtti. UKOME incelemelerini bitirdikten sonra İstanbul’da da okul servis ücretleri netleşecek.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version