ICBC Bank Yeni Evim Kredisi Kampanyası

0

Yüzde 0,88’den Başlayan Faiz Oranları

ICBC Bank konut kredisinde 120 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Farklı vade seçenekleri için farklı faiz oranları uygulayan bankanın konut kredisinde 24 aya kadar vade seçenekleri için yüzde 0,88 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bankanın 25 ila 120 ay arasındaki konut kredisinde ise faiz oranları yüzde 0,98 olarak belirlenmiştir. Ancak bu faiz oranları genelde alınan 120 ay vadeli kredi için halen yüksektir. Bu kampanyada banka azami kredi tutarını 1 milyon TL olarak belirlemiştir. Kampanya kapsamında kredi tahsis ücreti olarak kredi bedelinin binde 5’i oranında bir ücret tahsil edilecektir.

Bu kredide DASK, hayat sigortası ve konut sigortası yaptırmak zorunludur. Ayrıca bu kredide kampanyalı faiz oranlarından yararlanabilmek için konut kredisi yanı sıra bankanın kredi kartını ve kredili mevduat hesabı ürünlerini de almak gerekiyor. Yoksa bu faiz oranlarından yararlanamazsınız. Kampanyadan sadece ICBC Bank’tan alınacak yeni konut kredilerinden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Banka bu konut kredisinde uzman incelemesi sonrasında alacağınız konutun değerinin yüzde 75’ine kadar kredi vermektedir. Örneğin alacağınız evin değeri 200 bin TL ise banka size en fazla 150 bin TL kredi vermektedir. Bu kredide 120 aya kadar vade seçenekleri bulunmaktadır. Teminat olarak banka sizden satın alınacak konutun ipotek olarak gösterilmesini istemektedir. Esnek ödeme koşullarının bulunduğu bu kredide size kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Örneğin ICBC Bank’tan 100 bin TL konut kredisi alıp 120 ay vade seçeneğini kullanırsanız banka sizden aylık olarak 1 421 TL alacaktır. Toplam ücretler ise 1 641 TL olacaktır. Aylık maliyet oranı yüzde 1,01 oranında olurken yıllık maliyet oranı yüzde 12,17 olacaktır. ICBC Bank’ın bu kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın ICBC Bank şubesine gidebilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın