Kurban Fiyatları Ne Olacak?

0

Her yıl, ülkemizce kutlanan kurban bayramı bu yıl da çoşkuyla gelmesi beklenen bayramlardandır. İslami değerlerin etkisiyle kültümüzde yer edinen bayram, büyüklerin ve küçüklerin biraraya gelip toplandığı sıcak günleri getirir. Ancak kurban fiyatları artıyor şeklinde haberlerin olması alıcıları biraz üzecek.

Her yıl kurban bayramıyla birlikte, kurban edilmek için büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ticareti için çeşitli illerden kurulan kurban pazarlarında ve firmalar aracılığıyla kurban kesilmektedir. Kurban bayramın yaklaşmasıyla beraber akıllarda oluşan sorulardan bir tanesi de kurban fiyatları ne olacak?

Kurban fiyatları ithal hayvanların ticaretiyle birlikte, ister istemez bir düşüşe neden olmuştu. Ancak alınan yeni bilgilere göre, kurban fiyatlarına zam geleceği belirtilmekte. Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili’nin açıklamaları kurban fiyatlarının henüz belli olmadığı yönünde. Fakat kurbana %10’luk bir zammın geleceği de ayrıca belirtilen bir bilgidir.

Kurban fiyatlarına zam yapılması öngörüsünü bildiren başkan vekili, girdiler arttığı için böyle bir artışın olabileceğini belirtti. Geçen senenin dana, koyun ve keçi fiyatlarına değinerek konuşmasına devam eden vekil, bu yılın fiyatlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Bu yıl dananın kilosunun 17 – 18 TL civarında seyredebileceği keçinin 16 lira olabileceği ve koyunun da yine kilosunun 17 lira civarında olabileceği belirtildi.

Ayrıca vatandaşların da uyarılması için açıklamalar yapan vekil, kurban sayısı az gibi spekülasyonlara kulak asılmaması gerektiğini belirtti. Kurban sayısının yeterli olduğu konusunda bilgi verdi. Vekil açıklamalarda kurban bulamayanlar beni arasın gibi açıklamalar da yaptı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın