Ana SayfaEkonomiEmekliye Promosyon Yolda

Emekliye Promosyon Yolda
E

-

 Maaşa Göre Promosyon

Emekliler için promosyon görüşmelerinde bankalar çok az miktarlarda teklifler sunuyor. Ankalar yılda 100 TL gibi rakamlar dile getiriyordu. Ancak son görüşmelerde maaşa göre promosyon verilmesi gündemde. Buna göre emekli maaşları tutarlarına göre 4 farklı kademeye ayrıldı. Bunlardan birisi 500 TL altında maaş alanlar birisi 500 TL ila 1000 TL arasında maaş alanlar birisi 1000 TL ila 2000 TL arasında maaş alanlar bir diğeri ise 2000 TL üzerinde maaş alanlar olarak ayrıldı. Buna göre emekli maaşına promosyon bu kademelere göre verilecek.

Her bir kademe için bankalar farklı promosyon verecek. Kişinin emekli maaşı hangi kademede bulunuyorsa ona göre farklı miktarlarda promosyon alacak. Promosyon tutarı ise yıllık 150 TL ila 300 TL arasında değişecek. Bankaların 3 yıllık promosyonu toplu olarak ödemesi yönünde görüş hakim durumda bulunuyor Bakanlık ve bankalar bu şekilde bir anlaşmaya varırsa 500 TL altında maaş alanlar 3 yıl için 450 TL 2 bin TL ve üzerinde emekli maaşı alanlar ise 900 TL promosyon alacak. Bu promosyon miktarı emeklilerin maaşlarını bankada tutma süresinde de etkilenecek. Maaşının tamamını hemen çekmeyen emeklilerin bu konuda avantajlı olabileceği belirtiliyor.

Ancak bu promosyon emeklilerin yüzünü güldürmeyecek gibi. Çünkü emekliler en azından yılda bir maaş gibi bir rakam istiyordu. Şuanda görüşmelere bakılırsa bu pek de mümkün görünmüyor. Ancak Kurban Bayramı’ndan önce görüşmelerin sonuçlanması ve promosyonların yatması isteniyor. Böylece emeklilere az da olsa bir promosyon verilecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol