Odeabank Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü

Google Haberlere Abone Ol:

0,99’Dan Başlayan Faiz Oranları

Odeabank konut kredisi faiz oranları son günlerde diğer çoğu bankanın yaptığı gibi düştü. Geçen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine faiz oranlarında çoğu banka indirime gitti. Odeabank’ta bu bankalardan birisi oldu. Ancak Odeabank faiz oranları özellikle çok tercih edilen 120 ay vadeli konut kredisinde halen yüksek gibi duruyor. Zaten çoğu kişi de bankalardan ikinci bir faiz indirimi kararı bekliyor. Odeabank konut kredisinde 60 aya kadar vade seçenekleri için banka yüzde 0,99 oranında kredi faizi uyguluyor. 120 aya kadar vade seçenekleri için ise banka yüzde 1,05 oranında kredi faizi uyguluyor.

Örneğin bankadan 100 bin TL konut kredisi alıp 120 ay vade seçeneğini kullandınız. Bu durumda bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1 470 TL olacaktır. Toplam masraflar ise 1 396 TL olacaktır. Aylık maliyet oranı yüzde 1,0795 oranında olurken yıllık maliyet oranı ise yüzde 13,7519 olacaktır. Bankadan 100 bin TL kredi alıp 60 ay vade seçeneğini kullanırsanız banka sizden aylık olarak 2 218 TL alacaktır. Toplam masraflar ise 1 146 TL olacaktır. Aylık maliyet oranı yüzde 1,0324 olurken yıllık maliyet oranı yüzde 13,1164 olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ağustos Ev Kredisi Faiz Oranları

Masraf olarak banka müşterilerinden 500 TL dosya masrafı, 186 TL ipotek tesis ücreti, 460 TL uzman incelemesi ücreti alacaktır. Ayrıca hayat sigortası da yapılacaktır. Konut sigortası ve DASK yaptırmak da gerekecektir. Bankanın bu kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için size en yakın Odeabank şubesine gidebilirsiniz. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...