Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü

0

Denizbank, Sberbank bünyesinde hizmet veren finansal hizmetler kuruluşunun bir parçasıdır. Bu bünyede birçok hizmetin satışını ve hizmetini sağlayan banka, müşterilerinin en iyi şekilde hizmet almasını amaçlamaktadır.

Her gün yeni bir fırsatla karşımıza çıkan banka, yeniliklerini sürdürmeye devam etmektedir. Konut kredilerinin düşmesi üzerine birçok bankanın bunu izleyip izlemeyeceği merak ediliyordu. Denizbank için de merak edilen soru, Denizbank konut kredisi faiz oranları düştü mü? olmaktaydı. Bu düşüşlerin bankaca takip edilmesi üzerine ise  Denizbank konut Kredisi faiz oranları düştü.

Önce konut firmalarının daha sonra kamu bankalarının ardından özel bankalar da kredi faizlerinde indirim uygulamaya başlamıştı. Bu indirimi takip eden Denizbank %0,85’en başlayan faiz oranlarıyla hizmet vermektedir.

300 aya varan geniş vade fırsatları sunan bankanın konut kredisi faiz oranları vade süresine bağlı olarak yükselmektedir. 0-24 ay vade aralığında %0,89 kredisi faiz oranları, 25-36 ay arasında %0,95, 37-60 ay arasında 0,90 faiz oranları, 61-120 ay vade süresinde %1,12 konut kredisi faiz oranları, 121-300 ay vade süresindeyse %1,17 kredi faiz oranları uygunmaktadır.

Kredi için sizlerden ek ücretler talep edilebilmektedir. Bu ücretler ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti ve sigorta masrafları gibi ücretlerdir. 60 aylık vade süresi için örnek bir maliyet tablosu oluşturulursa %0,99 faiz oranıyla 100.000 TL’lik kredinin kredi tahsis ücreti %0,5’i kadar, diğer ücretler 848,68 TL’dir. Toplam ücret 1,348,68 Tl, aylık toplam maliyet %1,1015 ve yıllık maliyet ise %13,2178’dir.

Krediye başvurularınız için Denizbank başvuru kanallarını kullanabilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın