Anadolubank Konut Kredisi Faizlerini Aşağı Çekti

0

Yüzde 0,96’dan Başlayan Faiz Oranları

Anadolubank konut kredisi faiz oranları düştü. Buna göre banka 3 ila 24 ay arasında vadeli konut kredisinde yüzde 0,96 oranında kredi faizi uyguluyor. 25 ay ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için ise banka yüzde 0,99 oranında kredi faizi uyguluyor. Ülkemizde en çok tercih edilen konut kredisi vadesi ise 120 aydır. Ancak banka bu vade seçeneği için çok büyük bir indirim de yapmadı. Mesken olarak kullanılmak üzere alınacak konutlar için kredi sunulmaktadır.

120 aya kadar vade seçeneği olan bu krediden 18 yaşını doldurmuş ve belgelenebilir bir gelire sahip olan herkes yararlanabiliyor. Ancak banka değerlendirme yapıp bazı kişilere kredi verme yedebilir. Geri ödeme planını esnek şekilde yapabilirsiniz. Anadolubank satın alacağınız konutun uzman incelemesi sonrasında belirlenecek olan değerinin yüzde 75’ine kadar kredi vermektedir. Örneğin alacağınız konutun değeri uzman incelemesi sonrasında 200 bin TL olarak belirlendi. Bu durumda en fazla 150 bin TL kredi alabilirsiniz. Uzman incelemesi sonucunda belirlenen konut fiyatının yüzde 50’sine kadar da kefilsiz konut kredisi teklif edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Anadolubank başvuru sırasında sizden bazı belgeler talep ediyor. Bunlardan birisi nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslıdır. Diğer gerekli bir belge ise gelir durumuna göre geliri belgeleyen bir gelir belgesidir. Ayrıca satın alınacak konuta ait tapunun fotokopisi ve yapı kullanım izni belgesi gereklidir. Anadolubank’ın bu konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için size en yakın Anadolubank şubesine gidip bilgi alabilirsiniz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın