Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Konut almak ve bir eve sahip almak herkesin birincil sorunu yeterli finansal kaynağa sahip olamamalardır. Artan ev fiyatları sürekli nakit para ihtiyacı doğurmaktadır.

Kuveyt Türk konut kredisi hizmetiyle, artan finansal ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaktadır. Anapara üzerinden belirlenen güncel konut kredisi faiz oranları ile belirli masraflar karşılığında kredi kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları 2016 yılında geçtiğimiz aylara nazan düşük faiz oranlarıyla tüketicileri karşılayan bankalardandır. Hayal ettiğiniz eve sahip olmanız için belirlenen kredi faiz oranları, %0,89’dan başlayan oranlar içermektedir. Değişen vade seçenekleriyle bu oranlar da değişiklik göstermektedir.

Konut kredisi faiz oranları, 24 aya varan vade fırsatları için %0,89 oranları içermektedir. Bu faiz oranları, 25 ve 30 ay içinse %0,99’a kadar çıkabilmektedir. Vade süresinin 60 ve 120 ay aralığında olması üzerine kredi faiz oranları biraz daha artış göstererek %1,09’da son bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

120 aya kadar vade seçenekleri bulunan konut kredisi için başvurularınızı şubelerden, internet şubeden veya telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz site üzerindeki hesaplama araçlarıyla örnek bir kredi hesaplaması gerçekleştirerek, kendinize özel bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Peşinat oranı %25 olan konut kredisi için 60 ay vade süresi ve %0,99 kredi faiz oranlarıyla 100 bin TL’lik kredi için örnek bir hesaplama sunulursa, aylık taksitler 2218,39 TL’dir. Geri ödenecek olan toplam tutarsa 133 bin 103,13 TL olacaktır. Kredi için ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti ve ipotek tesis ücreti gibi masraflar talep edilebilir.                                                                                                                                   

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın