Fibabanka PTT İhtiyaç Kredisi

0

Fibabanka, bankacılık sektörünün genç ve dinamik bankalarından biri olarak hızlı bir gelişme kaydederek günümüzde güçlü bir banka olma yolunda ilerlemektedir. Baka sunduğu ihtiyaç kredilerine de yeni ürünler eklemeye devam etmektedir. Bu kapsamda, PTT İhtiyaç Kredisi ürünüyle karşılaşmaktayız.

Fibabanka PTT İhtiyaç Kredisi, nakit ihtiyacı olan PTT müşterilerine minimum 1000 TL, maksimum ise 30.000 TL kredi kullanımına izin vermektedir. 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanabileceğiniz kredi, %1,55’lik faiz oranları içermektedir.

Kredi başvurusu yapmak isteyenler tüm PTT işyerlerinden gerçekleştirebilirler. Ayrıca ödemelerinizi de dilediğiniz PTT şubesinden yapabilirsiniz. Krediden faydalanabilecek kişiler; PTT emeklileri, PTT personeli ve PTT müşterileridir. Krediden, kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. PTT İhtiyaç kredisi kullanan kişilere hayat sigortası yapmaktadır.

Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin 80 yaşından küçük olması gerekmektedir. Kredi kullanımlarında da kredi vadesi ve kişinin yaşının 80 yılı geçmemesi gerekmektedir. PTT emeklileri ve PTT personeli dışında ihtiyaç kredisi kullanacak olanların gelir belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

İhtiyaç kredisi için örnek bir ödeme planı oluşturulursa; 5 bin TL’lik kredi için 12 ay vade %1,55 faiz oranıyla aylık taksitler 468,74 TL’dir. Senelik sigorta masrafları 75 TL, alınacak ücretler toplamı 75 TL, aylık toplam maliyet oranı %1,8599, yıllık toplam maliyet oranıysa %24,7498’dir.

Sigorta masrafları her bireye göre farklılık göstermektedir. Sigorta masrafları dışında ihtiyaç kredisi için KKDF ve BSMV gibi vergi ücretleri de talep edilebilir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın