Şekerbank’ın bir kolu olan Şeker Finans, 2008 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştır. Yeni çözümlerle karşımıza çıkan Şeker Finans, finansman destek hizmetlerini 2015 yılı itibariyle daha geniş bir ağa dönüştürmüştür.

Şeker Finans Konut Kredisi, bu ürün ağının bir parçasıdır. Konut kredisi, en uzun vadeli seçeneklerin sunumunu gerçekleştirmektedir. 30 yıla varan vade seçenekleri sunan finans kurumu, kendi evinize sahip olmanız için finansal destek sağlamaktadır.

Minimum 12 ay vade süresi içeren kuruluşun, maksimum vade süresi 360 ay olarak belirtilmiştir. Konut kredisi için belirlenen minimum kredi tutarı 10 bin TL’dir. Maksimum kredi tutarıysa 900 bin TL’dir. Konut kredileri için ödeme periyodu ayda bir olarak belirtilmiştir. Hayat sigortası ücreti talep edilmezken eksertiz ücreti ve taşınmaz rehin ücretleri alınmaktadır.

Her kişiye özel olarak düzenlenen konut kredileri kapsamında Kiraya Son Kampanyası için uygulanan faiz oranları 120 aya kadar %1,12 oranındadır. 10 yıl ve 30 yıl vade aralığındaysa %1,19’dur. 60 aylık (5 yıl) bir ödeme hesaplaması gerçekleştirilirse; 100 bin TL için %1,12 faiz oranıyla aylık taksitler 1210 TL olacaktır. Ekspertiz ücreti 560 TL, kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0,5’i olan 500 TL, taşınmaz rehin ücreti 150 TL’dir. Konut kredisi için aylık maliyet oranı %1,1654, yıllık maliyet oranıysa %14,9170’dir.

Kredi başvurusu gerçekleştirmek için Şekerbank Finans internet sitesi aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusu hakkında detaylı bilgiyi Şeker Finans iletişim kanallarıyla edinebilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın