Garanti Bankası 100 Bin Liraya Kadar Özel Okul Kredisi Veriyor

0

Garanti Bankası Eğitim Kredileri

Garanti Bankası eğitim kredilerini 100 bin liraya kadar alabilirsiniz. Ancak eğitim kredisi alan kişiler genel olarak 10-15 ya da 20 bin liralık kredi paketlerini tercih ediyorlar. Tahsis ücreti düşük olan bu kredilerin tamamında sigorta bedeli de ödemek gerekiyor.

Garanti Bankası eğitim kredi kapsamında 10 bin lira çekmek isteyen bir kişinin ödemesi gereken tahsis ücreti 50 liradır. 50 lira tahsis ücreti ödeyen bir kişi 36 ay vadeli olarak 10 bin liralık eğitim kredisinden faydalanması durumunda aylık olarak 378 lira öder. Bu kredinin en masrafı ise sigorta bedelidir. Bunun için de Garanti Bankası kredinize ek olarak 150 liralık sigorta bedeli alır.

Garanti Bankası eğitim kredisinden 15 bin lira olarak faydalanmak istediğiniz zaman kredi faiz oranı düşüyor. Çünkü 10 bin liralık kredide faiz oranı 1,48 olarak belirlenmiştir, ancak 15 bin lira kredi aldığınızda faiz oranı otomatik olarak 1,43 değerine düşüyor. Bu krediyi almak için ödemeniz gereken tahsis ücret 75 lira olurken sigorta bedeli olarak ise sadece 225 lira ödemeniz gerekiyor. 15 bin liralık kredinin 36 ay vadeli olarak ödenmesi durumunda aylık taksit tutarı sadece 561 lira oluyor.

Son olarak eğitim kredisinden 20 bin lira olarak da faydalanmanız söz konusudur. Ancak bunun için de 100 lira tahsis ücreti, 300 lira sigorta bedeli ödemeniz gerekiyor. 36 ay vadedeki aylık taksit tutarı ise sadece 746 lira oluyor.

Özel okul kredisi almak isteyen kişiler Garanti telefon şube aracılığıyla bankadan konu hakkında detaylı bilgi alabilirler, bu kredi 100 bin liraya kadar 36 ay vade seçeneği ile verilmektedir.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın