Ana SayfaBanka İş İlanlarıZiraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bankası banka personel alımları kapsamında yaptığı duyuruda 30 Müfettiş Yardımcısı alımları yapacağını duyurdu.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımları için Detaylar

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımları için Detaylar
Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımları için Detaylar

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcı alımları için başvuru yapacak tüm adayların bankanın şartlarını yerine getiriyor olmaları ve tüm bilgilendirmeleri takip etmeleri gerekiyor. Ziraat Bankası iş başvurusu kabul edilen adaylar bankanın Teftiş Kurulu’nda İstanbul merkezli olarak tüm illerinde görevlendirilecekler. Başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen kişiler Ziraat Bankası’nın düzenlediği sınava tabi tutulacaklar.

Müfettiş Yardımcılığı Aranan Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı alımları için aşağıdaki şartlar aranmaktadır;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu olmak,
  • Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,
  • Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,
  • Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak,
  • Daha önce T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olmak.

Son sınıf üniversite öğrencilerin başvuruları da kabul edilecektir. Ancak öğrencilerin mezun olma durumlarının bulunması talep edilmektedir.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Detayları

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı sınavı 2 aşamadan gerçekleşecek. Bunlar yazılı ve sözlü sınavlardır. Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından İstanbul ve Ankara’da 20 Şubat 2022 Pazar günü yapılacaktır. Sınav saati ise 10.00 olarak belirlenmiştir.

Sözlü mülakat ise banka tarafından adaylara duyurulacaktır.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Ne Zaman Son?

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Ne Zaman Son?
Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Başvuruları Ne Zaman Son?

Müfettiş Yardımcılığı sınavı başvuruları 4 Ocak 2022 tarihinde başlayıp, 21 Ocak 2022 Cuma günü gece 23.59’da sona erecektir. Başvurular Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru için ise 280 TL ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Ödemeler hem kredi kartı hem de banka kartı ile yapılabilmektedir.

Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. İsim, soyisim, iletişim bilgileri ve diğer tüm bilgiler yazılmalıdır.  Başvuru formunda 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf eklenmesi zorunludur. Fotoğrafı bulunmayan ya da formda eksik bilgileri olan kişilerin başvuruları incelenmeyecektir.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı sınavı öncesinde tüm adayların giriş belgelerini yanlarında getirmeleri zorunludur. Giriş belgeleri 14 Şubat 2022 tarihinden itibaren internet sitesi üzerinde alınabilecektir. Sınav başvurusu sırasında HES kodunun girilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı Nasıl Olacak?

Müfettiş Yardımcısı yazılı sınavında adayların belirlenen baraj puanını almaları gerekmektedir. Yazılı sınavın;

  • Bölümünden en az %70,
  • Bölümünden en az %60,
  • Bölümünden ise en az %50 oranında doğru cevap verilmesi gerekmektedir.

Sınav sonuçları Anadolu Üniversite tarafından açıklanacaktır.

Mülakat sonucu 70 puan ve üzeri olanlar adaylar ise sözlü mülakat aşamasına geçmeye hak kazanacaktır.

Müfettiş Yardımcıları Ne İş Yapar?

Teftiş Kurulu Başkanlığı, Banka Üst Yönetimine banka faaliyetlerinin Kanun ve ilgili diğer mevzuat ile banka içi strateji, politika, ilke ve hedefler kapsamında yürütülen, iç kontrol risk yönetimi sistemlerinin etkinliği ve yeterliliği hususunda güvence sağlamakla görevlidir. Bu kapsamda da Teftiş Kurulu Başkanlığı yurtiçi ve yurtdışındaki tüm şubeler, Genel Müdürlük birimleri ve bağlı ortaklıklar ve iştirakleri mahallinde ve merkezden denetlemektedir.

Yayımlanan Ziraat bankası iş ilanı ile detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/acik-pozisyonlar

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,246TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...