Garanti’den Emeklilere 3 Ayda 1 Ödemeli İhtiyaç Kredisi

0

 Emeklilere Avantajlı Kredi

Garanti Bankası emekli müşterileri için çift ödeme seçenekli ihtiyaç kredisi fırsatını sunuyor. Buna göre maaşını aydan aya alan emekliler 36 ay vadeye kadar 15 bin liraya kadar kredi çekebiliyorlar. Maaşlarını aydan aya alan emekliler için aylık ödeme planı öngörülmüş. Ancak maaşını 3 aydan 3 aya alan emekliler için de farklı bir ödeme seçeneği sunuluyor, bu emekliler maaşlarını aldığı tarihlerde ödeme yapabiliyorlar.

Emekliler için sunulan bu kredi kampanyasında kredi faiz oranı 1,5 olarak belirlenmiş, ancak bu faiz oranı 10 bin liraya kadar olan kredilerde geçerlidir. Kredinin miktarı arttıkça faiz oranı az da olsa düşüyor.

Garanti Bankası’ndan 36 ay vadeli olarak emekli kredisi çeken bir kişi 10 bin lira kredi alması durumunda aylık 379 lira ödüyor. Bu kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti ise 50 lira olarak belirlenmiş. Buna ek olarak emeklinin 175 lira vererek hayat sigortası yaptırması gerekiyor.

Emekliler için iki farklı kredi seçeneği daha sunulmuş durumda, bunlardan biri 12 bin lira diğer ise 15 bin liradır. 12 bin lira çekmek isteyen bir emekli 60 lira tahsis ücreti öderken 15 bin lira kredi çeken bir emeklinin 75 lira tahsis ücreti ödemesi gerekiyor.

Garanti emekli kredisinin 12 bin lira olanında masraflar toplamı 210 lira, 15 bin lira olanında ise 225 bin liradır. Buna ek olarak 36 ay vadede 12 bin liralık kredinin aylık taksiti 454 lira, 15 bin liralık kredinin taksiti ise 567 liradır.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın