Türkiye’de faaliyet gösteren katılım bankalarından olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, faizsiz bankacılıkla, sektöre emin adımlarla girmiş bankalardandır. Finansman destekleriyle tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Sunduğu finansmanlar için kredi faiz oranlarıyla kar payı alan banka, her ihtiyaca özel olarak sunulan ürünler için farklı faiz oranları uygulamaktadır. İhtiyaç kredileri, konut kredileri, araç kredileri gibi ürünlerin her biri farklı oranlar içermektedir.

Kuveyt Türk Güncel  Kredi Faiz Oranları 2016 yılı içerisinde gene itibariyle %0,89 ve %1,50 arasında değişen oranlarla kredi imkanı sağlamaktadır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ihtiyaç kredileri için faiz oranları %1,40’lık oranlar içermektedir. Bireysel Finansman Kredisi olarak geçen kredi ihtiyaç kart ile kullanımlarla 36 aya varan fırsatlar içermektedir.

Kredi kullanmak isteyenler kredi tahsis ücreti gibi masraflarla karşılaşabilirler. Eşya finansmanlarında faiz oranları biraz daha artış göstererek %1,44 oranındadır. Diğer ihtiyaç kredisi finansmanları için de %1,44 kredi faiz oranları uygulanmaktadır.

Konut Kredi Faiz Oranları

Konut kredileri için daha düşük oranlarla karşımıza çıkan banka, konut kredilerinde %0,89’dan başlayan faiz oranları uygulanmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler için uygulanan faiz oranları, 24 aylık süre zarfında bu oranlarda  seyretmektedir.

Konut finansmanı için uygulanan kredi faiz oranları 25 ve 60 aylık vade aralığında %0,99’a kadar çıkabilmektedir. Bu konut kredi faiz oranları 60 ve 120 ay vade süresinde biraz daha yükselerek %1,09 olmaktadır. 120 aya kadar konut kredisi için geri ödeme süresi tanıyan bankanın ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti ve ipotek tesis ücreti gibi talepleri olabilir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredileri için ortalama faiz oranları sunan bankanın kaskolu krediler için sunduğu fırsat %1,22’lik oranlar içermektedir. Kaskosuz seçeneği bulunan araç finansmanı için kredi faiz oranları %1,25’e çıkmaktadır. Sıfır km ve ikinci el araçlar için sabit faiz oranları uygulanmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın