Ana SayfaEkonomiEmekli ve Memur Maaşları Kurban Bayramı’ndan Önce Yatacak mı?

Emekli ve Memur Maaşları Kurban Bayramı’ndan Önce Yatacak mı?
E

-

Emekliler ve Memurlar Maaştan Gelecek Haberleri Bekliyorlar

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte harcamalar arttı, bayrama hazırlık dönemi olan bu dönemde esnafın da yüzü gülüyor. Ancak milyonlarca memur ve memur emeklisi maaşını ayın 15’inde alıyor. Oysa Kurban Bayramı ayın 12’sinde başlayacak. Bu durum emekli ve memurları aklına aynı soruyu getirdi, emekli ve memur maaşları bayramdan önce yatacak mı?

Çalışma Yapılıyor

Milyonlarca memuru ilgilendiren bu konu hakkında çalışma yürütülüyor. Normal şartlarda maaşını ayın 15’inde alan memurlar hükümet tarafından verilecek olan kararlara göre maaşlarını daha erken alabilirler. Böylece Kurban Bayramı’nın son gününde maaş alma derdinden de kurtulmuş olacaklar.

Daha Önce de Yapıldı

Geçtiğimiz yıllar içinde de aynı durum defalarca söz konusu oldu. Bayrama denk gelen maaş ödemeleri daima devlet tarafından erken bir tarihe çekildi ve memurlar mağdur edilmedi. Aynı kararları bu yıl için de verilmesi bekleniyor. Ay sonuna kadar bu konuda bir açıklama yapılarak memurlara bilgi verilecek.

Emekliler de Maaşları Erken Alabilir

Birçok emekli maaşını ayın 1’i ile 5’i arası alıyor. Bankalarla anlaşmalara göre bu tarihler değişebiliyor. Ancak Kurban Bayramı nedeniyle maaşı Kurban Bayramı’na denk gelen emekliler de maaşlarını daha erken alabilirler. Hükümet tarafından geçmiş yıllarda buna paralel çalışmaların yapılması emekli ve memurların ümitlenmesini sağlıyor. Birkaç gün sonra bu konuda bir netlik oluşacaktır.

Memur Maaşı 2140 TL

Enflasyon eklemesiyle birlikte en düşük memur maaşı 2140 liraya çıktı. Dolayısıyla Kurban Bayramı’ndan önce maaşını alan memurlar en az 2140 TL ödeme alacaklar. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol